Narodowy Program Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska” jest ogólnopolskim programem o sportowo-społecznym charakterze, adresowanym do młodzieży trenującej biathlon. Biathlon to dyscyplina sportowa, która dzięki wielu sukcesom pozytywnie kojarzy się polskiemu społeczeństwu i wzbudza spore zainteresowanie w polskich mediach. Każdego roku do udziału w „Celuj w Igrzyska” zapraszane są wszystkie biathlonowe kluby sportowe z Polski, w których trenują młodzi sportowcy marzący o sukcesach na miarę Tomasza Sikory, Weroniki Nowakowskiej, Moniki Hojnisz czy Krystyny Guzik. To właśnie spośród tych młodych ludzi w najbliższych latach zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą reprezentować biało czerwone barwy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 i 2026 roku.

Popularyzacja oraz promocji idei olimpijskiej jest jednym z najważniejszych priorytetów w tym projekcie. Podstawowe cele programu to integracja środowiska biathlonowego wokół idei młodzieżowego współzawodnictwa, promocji zdrowej i opartej o zasady fair-play rywalizacji oraz tworzenie nowoczesnych form organizacji zawodów. „Celuj w Igrzyska” daje trenerom profesjonalne narzędzie do szkolenia, a rywalizującej młodzieży przedsmak emocji oraz możliwość stworzenia wizji seniorskiego uczestnictwa w zawodach najwyższej rangi międzynarodowej. Powszechnie wiadomo, że każda, najbardziej profesjonalna droga sportowca, rozpoczyna się od zawodów dla dzieci i młodzieży, dlatego odpowiednia organizacji wszystkich zawodów jest niezwykle ważna i kluczowa dla popularyzatorskiego charakteru przedsięwzięcia. Cykl zawodów składa się z trzech imprez, podczas których rozegranych jest od 2 do 3 konkurencji w 6 kategoriach wiekowych. Zawody odbywają się w ośrodkach biathlonowych, które gwarantują najwyższy poziom organizacyjny zawodów. Cykl imprez organizowany jest od 2010 roku. Pierwsi uczestnicy programu: Kamila Żuk, Kinga Mitoraj czy Mateusz Janik są aktualnie członkami Kadry Narodowej Seniorów i Seniorek. Program każdego roku objęty był Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Zawodnicy uczestniczący w zawodach reprezentują 6 województw. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej z rocznika 2003 i młodsi wezmą udział w największym na świecie festiwalu biathlonowym w Norwegii Liatoppen Festiwal. Wszyscy uczestnicy programu mają zagwarantowaną amunicję na udział w zawodach oraz zabezpieczone wspólne smarowanie nart.

Regulamin zawodów „Celuj w Igrzyska” 2019/2020

 1. W sezonie 2019/2020 do zawodów w ramach „Celuj w Igrzyska” zalicza
  się następujące imprezy:
  03-05.01.2020 „Celuj w Igrzyska”
  24-26.01.2020 „Celuj w Igrzyska”
  11-16.02.2020 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Mistrzostwa Polski
  Juniorów – finał dla juniorek, juniorów, juniorek młodszych i juniorów
  młodszych
  27.02.-01.03.2020 – finał „Celuj w Igrzyska” dla młodziczek, młodzików,
  młodziczek młodszych i młodzików młodszych
 2. Klasyfikacja – w zawodach klasyfikowani są zawodnicy w kategoriach:
  młodziczka młodsza i młodzik młodszy (roczniki 2007, 2008), młodzicy
  i młodziczki (roczniki 2005 i 2006), juniorzy młodsi i juniorki młodsze
  (roczniki 2003 i 2004), juniorzy i juniorki (2000, 2001, 2002).
 3. Klasyfikacja generalna zawodników i zawodniczek. Punkty
  do klasyfikacji generalnej zawodników i zawodniczek przyznawane
  będą podczas każdej edycji „Celuj w Igrzyska” w biegach
  indywidualnych, sprinterskich i pościgowych w następujący sposób:
  1 miejsce 60 pkt.; 2 – 54 pkt.; 3 – 48 pkt.; 4 – 43 pkt.; 5 – 40 pkt.; 6 –
  38pkt.; 7 – 36 pkt.; 8 – 34 pkt.; 9 – 32 pkt.; 10 – 31 pkt.; od tego miejsca
  odejmuje się kolejno o jeden pkt aż do miejsca 40 – 1 pkt. Trzech najlepszych
  zawodników z każdej kategorii wiekowej otrzymuje wyróżnienia i nagrody.
 4. Klasyfikacja generalna klubów. Do klasyfikacji generalnej klubów
  zaliczane będą wszystkie punkty uzyskane przez zawodników danego
  klubu we wszystkich startach. Sześć najlepszych klubów otrzymuje
  nagrody

Narodowy Program Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska” – sezon 2017/2018

Komunikat 9, 10.03.2018

Poznaliśmy dzisiaj zwycięzców klasyfikacji generalnych 8. edycji „Celuj w Igrzyska”. Klasyfikację klubową wygrał BKS WP Kościelisko, którego zawodnicy triumfowali w aż czterech kategoriach.

Finałowe zawody „Celuj w Igrzyska” rozgrywane są w Dusznikach-Zdroju. W sobotę rywalizowano w biegach sprinterskich. Dla młodzików oraz młodzików młodszych zawody te mają dodatkowo rangę mistrzostw kraju.

To właśnie najmłodsze kategorie wiekowe rozpoczęły sobotnią rywalizację. Mistrzem Polski młodzików w sprincie został Konrad Badacz z MKS Karkonosze Jelenia Góra, który z jedną karną rundą wygrał zaledwie o cztery dziesiąte sekundy nad mającym aż cztery pudła Janem Guńką. Dla zawodnika BKS WP Kościelisko przegrana jest kosztowna o tyle, że triumfem w klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska” podzielił się z rywalem. Marcin Zawół, który dzisiaj był trzeci, podobnie jak Guńka zebrał 330 punktów. Obaj wygrali po dwa starty, trzykrotnie zajmowali drugie miejsca i raz uplasowali się na trzeciej pozycji – mamy więc absolutny remis.

Niewielka różnica czasu – tym razem osiem dziesiątych sekundy – zadecydował również o podziale miejsc na podium w biegu młodziczek. O tyle właśnie Anna Nędza-Kubiniec wygrała z Justyną Panterałką walkę o srebrny medal. Złoto z przewagą 22 sekund wywalczyła Klaudia Topór z BKS WP Kościelisko. Klasyfikację „Celuj w Igrzyska” wygrała Nędza-Kubiniec przed Topór i Amelią Jęczmieniak, która do Dusznik-Zdroju przyjeżdżała jako liderka.

W rywalizacji młodzików młodszych i młodziczek młodszych powtórka z wczoraj. Złote medale w sprincie, podobnie jak w biegu indywidualnym, wywalczyli Hubert Matusik z UKN Melafir Czarny Bór oraz Martyna Lichosyt-Ogrodny z BLKS Żywiec. Ten pierwszy triumfował również w klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska”. Wśród młodziczek młodszych pierwszą lokatę obroniła Izabela Razmus z UKS Krokus Piechowice.

Spory ścisk panował w czołówce biegu juniorów. Trzech pierwszych zawodników dzieliło na mecie tylko piętnaście sekund. Wygrał Wojciech Skorusa (BKS WP Kościelisko) przed Przemysławem Pancerzem (AZS AWF Wrocław) oraz Patrykiem Jakiełą (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój). Zwycięzcą „Celuj w Igrzyska” został Tadeusz Nędza-Kubiniec.

Dwie minuty przewagi uzyskała Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko) nad Kamilą Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój) w biegu sprinterskim juniorek. Na podium stanęła jeszcze Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice). Klaudia Szpak (AZS AWF Katowice), która zwyciężyła w generalce, tym razem była piąta.

Sześć zwycięstw w sześciu startach – to dorobek Wojciecha Janika (UKN Melafir Czarny Bór), który wygrał bieg juniorów młodszych. Absencja w dwóch biegach pozbawiła go szans na zwycięstwo w klasyfikacji „Celuj w Igrzyska”. W niej triumfował jego klubowy kolega Marcin Kaczanowski, który dzisiaj był drugi.

Paulina Pawliczek z BKS WP Kościelisko dzisiejszą wygraną przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zarówno na liście wyników, jak w rankingu całego sezonu zajęła Karolina Janko z UKS Karlik Chorzów. Daria Gembicka musiała się dzisiaj zadowolić tylko trzecią lokatą.

„Celuj w Igrzyska” są częścią Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu, nad którym Patronat Honorowy objął minister sportu i turystyki Witold Bańka. Ministerstwo dofinansowało organizację tegorocznego cyklu kwotą pięćdziesięciu tysięcy złotych.

WYNIKI BIEGÓW SPRINTERSKICH
KLASYFIKACJA KOŃCOWA 8. EDYCJI CELUJ W IGRZYSKA

Komunikat 8, 09.03.2018

Piękna pogoda towarzyszyła pierwszemu dniu finałowych zawodów 8. edycji „Celuj w Igrzyska”, które odbywają się w Dusznikach-Zdroju. Ponad 230 zawodników i zawodniczek rywalizowało w biegach indywidualnych o punkty w klasyfikacji generalnej. Młodzicy i młodzicy młodsi walczyli dodatkowo o medale mistrzostw kraju.

Jako pierwsi na trasie pojawili się młodzicy. Zdecydowanie najlepszy czas biegu uzyskał Jan Guńka. Biathlonista BKS WP Kościelisko spudłował trzykrotnie, ale i tak wygrał z Mateuszem Zawołem z MKS Karkonosze Jelenia Góra o 42 sekundy. Ciekawie zapowiada się walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu „Celuj w Igrzyska”. Przed ostatnią konkurencją obu zawodników dzieli tylko sześć punktów. Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej, Konrad Badacz, dzisiaj był dopiero siódmy. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Cabała z Czarnego Boru.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Anna Nędza-Kubiniec, która tym samym objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Zawodniczka z Kościeliska była dzisiaj najszybsza w biegu, ale spudłowała aż sześć razy i jej wygrana wcale nie była taka pewna. Ostatecznie jej klubowa koleżanka Klaudia Topór straciła tylko dziesięć sekund. Na trzecim miejscu uplasowała się zawodniczka gospodarzy Justyna Panterałka, a dotychczasowa liderka klasyfikacji generalnej, Amelia Jęczmieniak, uzyskała piąty czas dnia.

Mistrzem Polski młodzików młodszych w biegu indywidualnym został Hubert Matusik. Dla biathlonisty UKN Melafir Czarny Bór to już czwarta tegoroczna wygrana w „Celuj w Igrzyska”. Strzelał bezbłędnie i o ponad pół minuty wyprzedził również strzelającego bez pudła Kacpra Barana z BKS WP Kościelisko. Ta dwójka przewodzi klasyfikacji generalnej cyklu, ale Matusik ma już 29 punktów przewagi nad Baranem. Brązowy medal wywalczył Kacper Brzóska, któremu udało się to pomimo dwóch pudeł.

Bieg indywidualny młodziczek młodszych, tak jak na inaugurację sezonu w Jakuszycach, wygrała Martyna Lichosyt Ogrodny. Zawodniczka BLKS Żywiec spudłowała raz podczas ostatniego strzelania, ale i tak pokonała bezbłędną Dominikę Leśniarę z UKN Melafir Czarny Bór o ponad minutę. Trzecie miejsce zajęła Weronika Kościelak z Żywca. Izabela Razmus, liderka „Celuj w Igrzyska”, tym razem tylko czternasta.

Po południu do rywalizacji przystąpiły starsze roczniki. Miłą niespodziankę sprawił Norbert Leszczyński, który na swoim domowym obiekcie wygrał bieg indywidualny juniorów. Zawodnik z Dusznik-Zdroju w pokonanym polu pozostawił uczestników ubiegłotygodniowych MŚJ w Otepaa Przemysława Pancerza i Tadeusza Nędzę-Kubińca. Ten drugi został nowym liderem klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska”. Wojciech Filip, który prowadził do tej pory, tym razem nie stanął na starcie.

Również w rywalizacji juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka, która w Estonii nie startowała. Zwycięstwo Klaudia Szpak zawdzięcza świetnemu strzelaniu. Spudłowała tylko raz, co było zdecydowanie najlepszym wynikiem w stawce. Reprezentantka AZS AWF Katowice dzięki wygranej wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajmuje w niej Paulina Wąsala, która dzisiaj była czwarta. Na podium obok Szpak stanęły Kamila Cichoń z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój i Magda Piczura z BKS WP Kościelisko.

O zaskoczeniu nie było mowy w biegu juniorów młodszych. Wojciech Janik z UKN Melafir Czarny Bór wygrywał bowiem wszystkie biegi, w których brał udział i nie inaczej było dzisiaj. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Marcin Kaczanowski, a trzeci był Andrzej Galica z BKS WP Kościelisko. Lider klasyfikacji generalnej Mateusz Gierczyk tym razem nie wystartował, ale jego przewaga była na tyle duża, że przed ostatnim biegiem wciąż okupuje pozycję lidera „Celuj w Igrzyska”.

W rywalizacji juniorek młodszych przyzwyczailiśmy się już, że o zwycięstwo walczą Daria Gembicka, Paulina Pawliczek i Karolina Janko. Ta ostatnia dzisiaj spudłowała jednak aż dziesięć razy i uzyskała tylko siódme miejsce. Jej rywalki nie zawiodły – wygrała Gembicka o minutę i 20 sekund przed Pawliczek. Skład podium uzupełniła Weronika Bieniasz.

Rozegrano również biegi w kategoriach seniorskich, które zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Polski. Zwycięstwa odnieśli przedstawiciele AZS AWF Wrocław Karolina Trzaska i Mateusz Janik.

W sobotę rozegrane zostaną biegi sprinterskie, które wyłonią zwycięzców klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska”. Na niedzielę zaplanowano sztafety.

„Celuj w Igrzyska” są częścią Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu, nad którym Patronat Honorowy objął minister sportu i turystyki Witold Bańka. Ministerstwo dofinansowało organizację tegorocznego cyklu kwotą pięćdziesięciu tysięcy złotych.

WYNIKI

Komunikat 7, 12.02.2018

Zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kościelisku zaliczane były do klasyfikacji generalnej 8. edycji „Celuj w Igrzyska”. Dotychczasowi liderzy zachowali swoją pozycję, zmiany nastąpiły w rankingu klubowym.

Najlepszym juniorem w dalszym ciągu pozostaje Wojciech Filip, który o 17 punktów wyprzedza Tadeusza Nędzę-Kubińca. Trzeci Łukasz Sidorowicz traci już 44 oczka. Zdecydowanie większe różnice są w klasyfikacji juniorów młodszych, gdzie Mateusz Gierczyk nad Mateuszem Pielą ma 49, a nad Marcinem Kaczanowskim aż 66 punktów zapasu.

Największy ścisk panuje w kategorii juniorek, gdzie Paulina Wąsala, Klaudia Cichoń i Marcelina Badacz mieszczą się w przedziale dwunastu punktów. Wciąż nierozstrzygnięta pozostaje również kwestia zwycięstwa w klasyfikacji generalnej wśród juniorek młodszych, gdzie wciąż walczą Paulina Pawliczek i Karolina Janko. Obie dzieli osiem punktów. Natalia Stachoń pozostaje trzecia ze stratą 69 oczek do liderki.

W klasyfikacji klubowej na czoło rankingu wyszedł BKS WP Kościelisko (5032 punktów). Drugi jest MKS Karkonosze Jelenia Góra (4557), a trzeci UKN Melafir Czarny Bór (3938).

 

Komunikat 6, 21.01.2018

To była fantastyczna niedziela na Duszniki Arena. W ramach VIII edycji „Celuj w Igrzyska” rozegrano biegi ze startu wspólnego. Dla zdecydowanej większości zawodników był to debiut w tej konkurencji.

Jako pierwsi na świetnie przygotowanych trasach biegowych zaprezentowali się juniorzy. Tym razem nie było mocnych na Wojciecha Filipa z AZS AWF Wrocław, który zaprezentował dzisiaj najlepsze strzelanie w całej stawce. Spudłował czterokrotnie, podczas gdy jego najgroźniejsi rywale Matej Hajek z Czech i Łukasz Sidorowicz z AZS AWF Katowice biegali 3 rundy karne więcej. Dzięki wygranej Filip umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Wśród juniorek najlepsza okazała się Klaudia Szpak. Biathlonistka AZS AWF Katowice uzyskała ponad 50 sekund przewagi nad Klaudią Cichoń i Pauliną Wąsalą. W walce o drugie miejsce minimalnie lepsza okazała się Cichoń, Wąsala w ramach nagrody pocieszenie pozostała liderka cyklu.

Najlepszym juniorem młodszym był Josef Nemecek z Liberca, który aż o trzy minuty wyprzedził Mateusza Gierczyka. Oczywiście to zawodnik z Czarnego Boru uzyskał 60 punktów do klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska” i objął prowadzenie w rankingu po czterech biegach. Bliski wyprzedzenia Gierczyka był dzisiaj Mateusz Piela. Zwycięzca sobotniego sprintu zameldował się na mecie biegu masowego o pół minuty później od najlepszego z Polaków.

Czeskie zwycięstwo, choć już nie tak okazałe, mieliśmy również w biegu juniorek młodszych. Andrea Bartunkova wyprzedziła Paulinę Pawliczek o 14 sekund. Na drugim miejscu uplasowała się Marta Paździorko z miejscowego MKSu, której udało się zachować kilka sekund przewagi nad Karoliną Janko. Zawodniczka UKS Karlik Chorzów w klasyfikacji generalnej przegrywa o dwa punkty z Pawliczek.

Klasą samą dla siebie był dzisiaj Mateusz Zawół, który zdominował rywalizację młodzików. Strzelał bezbłędnie, dobrze pobiegł i nad drugim Janem Guńką z BKS WP Kościelisko uzyskał niemal minutę przewagi. Trzeci był Konrad Badacz, klubowy kolega zwycięzcy z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Całą trójka zdecydowanie przewodzi klasyfikacji „Celuj w Igrzyska” i wyprzedza pozostałych zawodników już o kilkadziesiąt punktów. Liderem jest Zawół.

W rywalizacji młodziczek wygrała Gabriela Masarikova przed Kateriną Elicerovą. Najlepsza z Polek, Klaudia Topór, zajęła trzecie miejsce. Anna Nędza-Kubiniec była czwarta, a Amelia Jęczmieniak piąta. Ostatnia z tych zawodniczek nadal przewodzi w rankingu po czterech startach.

Na najlepszego młodzika młodszego wyrasta Hubert Matusik z UKN Melafir Czarny Bór, który ponownie rozniósł konkurencję wygrywając z drugim najlepszym zawodnikiem o ponad minutę. Był nim jego klubowy kolega Mariusz Pływaczyk, a na podium znalazł się jeszcze Michał Szatkowski z UKS Krokus Piechowice.

Zawodniczka tego klubu znalazła się również na podium biegu młodziczek młodszych. Izabela Razmus po wygranej w sprincie, tym razem musiała uznać wyższość Dominiki Leśniary z Czarnego Boru. Trzecie miejsce zajęła Weronika Kościelak z BLKS Żywiec. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej obroniła Razmus.

Tradycyjnie zmaganiom „Celuj w Igrzyska” towarzyszyła rywalizacja w ramach Pucharu Polski seniorów. Tu zwycięstwa odnieśli Jan Burian z Czech i Karolina Trzaska z AZS AWF Wrocław.

Finał „Celuj w Igrzyska” zaplanowany jest na 9-11 marca ponownie w Dusznikach-Zdroju. Juniorzy i juniorzy młodsi o punkty do klasyfikacji generalnych powalczą również podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 5-11 lutego w Kościelisku. Patronat honorowy nad Narodowym Programem Rozwoju Biathlonu objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Liderzy klasyfikacji generalnych „Celuj w Igrzyska” po 4 biegach:
junior – Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)
juniorka – Paulina Wąsala (AZS AWF Wrocław)
junior młodszy – Mateusz Gierczyk (UKN Melafir Czarny Bór)
juniorka młodsza – Paulina Pawliczek (BKS WP Kościelisko)
młodzik – Mateusz Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
młodziczka – Amelia Jęczmieniak (UKN Melafir Czarny Bór)
młodzik młodszy – Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór)
młodziczka młodsza – Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice)

Komunikat 5, 20.01.2018

W Dusznikach-Zdroju rozpoczęły się drugie w tym sezonie zawody „Celuj w Igrzyska”. W zawodach ponownie wzięło udział niemal 250 młodych sportowców.

Duszniki-Zdrój przywitały ekipy sportowe iście zimową aurą. Jeszcze przed rozpoczęciem przystrzeliwania sypał gęsty śnieg, później pogoda już się uspokoiła i można było cieszyć oko rywalizacją w naprawdę dobrych warunkach.

W związku z obecnością na zgrupowaniu kadry młodzieżowej w Obertilliach, w Dusznikach-Zdroju zabrakło m. in. Marcina Szwajnosa i Przemysława Pancerza, czyli dwóch z trzech najlepszych juniorów pierwszych zawodów sezonu w Jakuszycach. Pod ich nieobecność najlepszy okazał się Tadeusz Nędza-Kubiniec. Młodszy brat Andrzeja, który tak udanie zaprezentował się podczas Pucharu Świata w Anterselwie, również przeżywa swoje wielkie chwile. Spudłował raz, a mimo to pokonał bezbłędnego Wojciecha Filipa o czternaście sekund. Na podium uplasował się jeszcze absolwent miejscowej szkoły, a obecnie zawodnik AZS AWF Katowice Łukasz Sidorowicz. Nowym liderem klasyfikacji generalnej juniorów przed niedzielnym biegiem masowym został Wojciech Filip.

Wśród juniorek najlepsza była Marcelina Badacz z MKS Karkonosze Jelenia Góra, która jako jedyna w całej stawce nie musiała meldować się dzisiaj na karnej rundzie. Dzięki temu uzyskała nad Pauliną Wąsalą minutę i 18 sekund przewagi. Trzecia Klaudia Cichoń straciła już nieco ponad półtorej minuty. Obie zanotowały po sześć pudeł. W rankingu po trzech biegach prowadzi Wąsala, która o trzy punkty wyprzedza Badacz.

Najlepszym juniorem młodszym okazał się Josef Nemecek z Czech, który o 20 sekund wyprzedził Mateusza Pielę. To jednak oczywiście zawodnik BLKS Żywiec zgarnął pełną pulę punktową za dzisiejszy występ jako, że gościnnie występujący czescy biathloniści nie są klasyfikowani. Na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej awansował Bartłomiej Puto, który dzisiaj sklasyfikowany został jako czwarty. Oprócz Nemecka i Pieli przegrał również z Andrzejem Galicą.

Podobna sytuacja jak u juniorów młodszych miała miejsce w biegu juniorek młodszych. Wygrała go Andrea Bartunkova z Liberca, drugie miejsce zajęła Natalia Stachoń z BKS WP Kościelisko i to właśnie ona do swojego dorobku punktowego dopisała sobie 60 punktów. Nie wystarczyło to jednak do wyprzedzenia w klasyfikacji generalnej Karoliny Janko. Podopieczna trenerki Agnieszki Cyl z UKS Karlik Chorzów była dzisiaj dopiero szósta, ale zapas punktowy z Jakuszyc pozwolił jej pod nieobecność dotychczasowej liderki Darii Gembickiej, wskoczyć na pierwsze miejsce. Skład podium dzisiejszego biegu sprinterskiego uzupełniła Marzena Zoriy z MKS Duszniki-Zdrój.

Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja młodzików. Przed dzisiejszym biegiem, aż trzech zawodników z czołówki rankingu miało taki sam dorobek punktowy. Impas przełamał Marcin Zawół, który po dwóch miejscach w Jakuszycach w pięknym stylu odniósł zwycięstwo w Dusznikach-Zdroju. Strzelał bezbłędnie i o 48 sekund pokonał Jana Guńkę z BKS WP Kościelisko. Trzecie miejsce zajął Bartosz Penkała z UKS Karlik Chorzów, a dopiero piąty był Konrad Badacz – zwycięzca klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska” wśród młodzików młodszych sprzed roku.

Sporo radości miejscowym kibicom sprawiła uczennica SMS Duszniki-Zdrój Justyna Panterałka, która była najlepszą z Polek wśród młodziczek. Spudłowała raz i o 12 sekund wyprzedziła Amelię Jęczmieniak z UKN Melafir Czarny Bór, która biegała dwie karne rundy. Od obu zawodniczek lepsza okazała się Gabriela Masarikova z Czech. Nową liderką klasyfikacji generalnej została Jęczmieniak, która o 13 punktów wyprzedza Annę Nędzę-Kubiniec.

Najmniejsza różnica czasowa między zwycięzcą a drugim zawodnikiem miała miejsce wśród młodzików młodszych. Hubert Matusik z UKN Melafir Czarny Bór wygrał z Kacprem Baranem z BKS WP Kościelisko zaledwie o cztery sekundy! Podobny ścisk jest w klasyfikacji „Celuj w Igrzyska”, w której Matusik wyprzedza Barana tylko o punkt.

W rywalizacji młodziczek młodszych zwycięstwo odniosła zawodniczka UKS Krokus Piechowice Izabela Razmus. Wszystkie pięć pierwszych zawodniczek w tej kategorii strzelała bezbłędnie, ale to Razmus pobiegła zdecydowanie najlepiej i aż o 51 sekund pokonała Julię Tomasiak. Biegu nie ukończyła Dominika Leśniara, która po zawodach w Jakuszycach przewodziła w rankingu „Celuj w Igrzyska”. W takim wypadku na czoło wysunęła się Razmus, która do tej pory była druga.

Równolegle do „Celuj w Igrzyska” rozgrywano zawody Pucharu Polski seniorów. Najlepsi wśród mężczyzn okazali się goście z Czech. Wygrał Jakub Prochazka, a najlepszy z Polaków – Tomasz Zięba –  był czwarty. Wśród seniorek w pojedynku sióstr Tupta Justyna pokonała Paulinę.

W niedzielę dalsza część rywalizacji. Organizatorzy zaplanowali biegi ze startu wspólnego.

Patronat honorowy nad Narodowym Programem Rozwoju Biathlonu objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Liderzy klasyfikacji „Celuj w Igrzyska” po trzech biegach:
junior – Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)
juniorka – Paulina Wąsala (AZS AWF Wrocław)
junior młodszy – Bartłomiej Puto (BKS WP Kościelisko)
juniorka młodsza – Karolina Janko (UKS Karlik Chorzów)
młodzik – Mateusz Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
młodziczka – Amelia Jęczmieniak (UKN Melafir Czarny Bór)
młodzik młodszy – Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór)
młodziczka młodsza – Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice)

Komunikat 4, 18.01.2018

W najbliższy weekend w Dusznikach-Zdroju rozegrane zostaną drugie zawody VIII edycji cyklu „Celuj w Igrzyska”. Kto będzie bronił pozycji lidera klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach wiekowych?

Z racji obecności na zgrupowaniu kadry młodzieżowej, która w Obertilliach przygotowuje formę na MEJ i MŚJ, w Dusznikach-Zdroju zabraknie liderów „Celuj w Igrzyska” w dwóch najstarszych kategoriach zarówno wśród mężczyzn, jak i u kobiet. Nadia Biełowa na obóz powołała bowiem m. in. Marcina Szwajnosa, Wojciecha Janika, Magdę Piczurę i Darię Gembicką. Wymieniona czwórka po zawodach w Jakuszycach otwierała rankingi w kategoriach junior i junior młodszy. Nieobecność jednych, jest szansą drugich. W sobotę i niedzielę przekonamy się, kto wykorzysta okazję i rozgości się na pozycji lidera po zawodach w Dusznikach-Zdroju.

W młodszych kategoriach rywalizacja o prymat rozgorzeje na dobre. Wśród młodzików po dwóch biegach mamy idealny remis pomiędzy Konradem Badaczem i Janem Guńką. Co więcej, taką samą liczbę punktów (108) zgromadził również Marcin Zawół, który jednak nie może pochwalić się póki co wygraną. Niewiele mniej zacięta wydaje się batalia młodziczek, w klasyfikacji których tylko cztery punkty dzielą Annę Nędzę-Kubiniec i Amelię Jęczmieniak.

We współzawodnictwie młodzików młodszych również trudno wskazać jednego, wybijającego się ponad innych zawodnika. W rankingu prowadzi Kacper Baran, ale nad Hubertem Matusikiem ma tylko pięć, a nad Mariuszem Pływaczykiem sześć punktów przewagi. W zdecydowanie bardziej komfortowej sytuacji zdaje się być Dominika Leśniara, która w klasyfikacji młodziczek młodszych, ma dwanaście punktów zapasu nad Izabelą Razmus.

Ciekawa sytuacja ma miejsce w klasyfikacji klubowej. MKS Karkonosze Jelenia Góra mimo, że indywidualnie ma tylko jednego lidera, to drużynowo przewodzi rankingowi z ponad 150 punktami nad UKS Melafir Czarny Bór. Na podium klasyfikacji znajduje się jeszcze BKS WP Kościelisko.

Zawody w Dusznikach-Zdroju rozpoczną się w piątek treningiem oficjalnym. Na sobotę zaplanowano biegi sprinterskie, a na niedzielę biegi ze startu wspólnego. Przypominamy, że Patronat Honorowy nad Narodowym Programem Rozwoju Biathlonu objął Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka.

 

Komunikat nr 3

Jakuszyce 9-11.01.2018

Komunikat nr 2

03-05.01.2018 Kubalonka

Komunikat nr 1

Sezon imprez międzynarodowych rozpoczął się już na dobre. Już wkrótce ruszają również zawody  ogólnopolskie. Już ósmy raz zawody Pucharu Polski zostały opatrzone logiem „Celuj w Igrzyska”. W tym sezonie wspierają amunicją i nagrodami rzeczowymi zawodników i Kluby nasi Partnerzy firma Incorsa oraz Lapua, napoje i upominki dostarcza Uzdrowisko Wysowa S.A.

Natomiast nowością jest nagroda dla zwycięzców klasyfikacji generalnej w kategorii młodzików młodszych, młodzików i juniorów młodszych – wyjazd na zawody do Norwegii i udział w największym festiwalu biathlonowym Liatoppen. Zawody odbywają się w terminie 13-15.04.2018

zobaczcie sami http://www.liatoppsprinten.no/

Regulamin wspierania klubów biathlonowych amunicją sportową podczas zawodów  z cyklu „Celuj w Igrzyska” w sezonie 2017/2018

 1. W ramach zawodów „Celuj w Igrzyska”  w sezonie 2017/2018 Polski Związek Biathlonu będzie przekazywał amunicję sportową dla klubów biorących udział       w w/w zawodach zgodnie z kalendarzem imprez PZBiath.
 2. Na w/w cel PZBiath. przekaże 100 000 sztuk amunicji standard plus LAPUA.
 3. Klub otrzyma amunicję sportową w ilości 100 sztuk dla każdego zawodnika biorącego udział w zawodach podczas każdej edycji „Celuj w Igrzyska” w każdej kategorii wiekowej.
 4. Aby otrzymać wsparcie amunicją sportową w ilości 100 sztuk zawodnik musi wystartować w każdej konkurencji w czasie jednej edycji „Celuj w Igrzyska”.           W przypadku wzięcia udział tylko w jednej konkurencji klub otrzymuje 50 sztuk amunicji.
 5. Wydanie amunicji nastąpi podczas odprawy technicznej na podstawie dokonanych zgłoszeń do zawodów. Rozliczenie amunicji, w przypadku mniejszej ilości startujących, nastąpi podczas kolejnej edycji zawodów.

Wydanie amunicji nastąpi trenerom posiadającym uprawnienia osoby dopuszczonej do dysponowania bronią i spełniającej wymogi umożliwiające posiadanie amunicji.

 1. Wspieranie klubów będzie trwało aż do wykorzystania przeznaczonej do tego celu amunicji.

 

Narodowy Program Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska” – sezon 2016/2017
Patronat Honorowy Ministra Sportu i Turystyki

W dniu wczorajszym odbyła się dekoracja juniorów i juniorów młodszych za cały cykl zawodów Celuj w Igrzyska sezonu 2016/2017.

W starszych kategoriach wiekowych do ogólnej klasyfikacji liczyło się aż 7 biegów indywidualnych zawodników i zawodniczek. Pierwsza edycja miała miejsce w Kościelisku na początku tego roku. Rozegrano tam dwa biegi sprinterskie. Druga edycja miała miejsce również w Kościelisku (20-22.01.2017). Kategorie juniorów i juniorów młodszych wystartowały w sprincie oraz biegu pościgowym. Trzecią edycję, kończącą cały cykl zawodów rozegrano w ten weekend w Jakuszycach, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Sprint, bieg indywidualny oraz bieg pościgowy liczył się do klasyfikacji generalnej zawodów Celuj w Igrzyska.

W kategorii juniorów zwyciężył Bartłomiej Filip (AZS AWF Wrocław), który miał dość dużą przewagę punktową nad resztą zawodników. Bartek wystartował we wszystkich konkurencjach i za każdym razem plasował się w pierwszej „szóstce”, co dało mu przewagę nad resztą stawki. Między drugim a trzecim miejscem różnica punktowa nie była już zbyt duża. Ostatecznie drugie miejsce zajął Łukasz Sidorowicz z AZS AWF Katowice a trzecie Michał Neumann z BKSu WP Kościelisko.

Klasyfikacja CWI – JUNIORZY

Przewaga pierwszego miejsca w kategorii juniorek już nie była tak wyraźna jak w przypadku juniorów. Patrycja Rutecka, zawodniczka z klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra, stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając łącznie 326 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowały się zawodniczki IKNu GÓRNIK Iwonicz Zdrój – siostry Cichoń. Klaudia uzbierała 318 punktów, co dało jej drugie miejsce a Kamila 276 punktów i to ona ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium z przewagą 16 punktów nad czwartym miejscem.

Klasyfikacja CWI – JUNIORKI

W kategorii juniorów młodszych rywalizacja o miano najlepszego zawodnika Celuj w Igrzyska wyglądała bardzo ciekawie. Różnica punktowa wynosiła zaledwie 18 oczek i w sumie siedmiu zawodników miało jeszcze szansę na zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji ogólnej przed ostatnim biegiem. Ostatecznie to Michał Szwast (IKN GÓRNIK Iwonicz Zdrój) okazał się najlepszym biathlonistą wśród juniorów młodszych, który wyprzedził o 2 punkty drugiego Krystiana Kałużnego (UKN Melafir Czarny Bór). Trzecie miejsce zajął Mateusz Gierczyk (UKN Melafir Czarny Bór) tracąc do lidera tylko 5 oczek.

Klasyfikacja CWI – JUNIORZY MŁODSI

Marcelina Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Paulina Wąsala (UKN Melafir Czarny Bór), Magda Piczura (BKS WP Kościelisko). Tak wygląda trójka juniorek młodszych, które kolejno zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodów Celuj w Igrzyska. Wszystkie trzy zawodniczki zdobyły ponad 300 oczek, gdzie w innych kategoriach wiekowych zazwyczaj tylko lider posiadał taką zdobycz punktową.

Klasyfikacja CWI – JUNIORKI MŁODSZE

W klasyfikacji klubowej – podobnie jak przed rokiem i dwoma laty – najlepszy okazał się klub MKS Karkonosze Jelenia Góra. Drugie i trzecie miejsce obroniły z zeszłego roku kolejno kluby BKS WP Kościelisko i UKN Melafir Czarny Bór. Coraz lepiej na biathlonowym podwórku radzi sobie UKS Karlik Chorzów. Klub z województwa Śląskiego w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdzie zajął piąte miejsce, w tym sezonie uplasował się tuż za podium.

Klasyfikacja CWI – KLUBY

Wczorajsze wyniki biegu pościgowego

JUNIORZY

JUNIORKI

JUNIORZY MŁODSI

JUNIORKI MŁODSZE

Komunikat 4

Za nami już finał zawodów Celuj w Igrzyska dla kategorii młodzika i młodzika młodszego.

Do ogólnej klasyfikacji liczyło się 5 biegów indywidualnych zawodników i zawodniczek. Pierwsza edycja miała miejsce w Kościelisku na początku tego roku. Rozegrano tam tylko jedną konkurencje dla tych zawodników ze względu na warunki pogodowe. Druga edycja miała miejsce również w Kościelisku (20-22.01.2017). Kategorie młodzików i młodziczek wystartowały w sprincie oraz biegu pościgowym, kategorie młodzików młodszych i młodziczek młodszych w dwóch biegach sprinterskich. Trzecia i zarazem ostatnia edycja odbyła się w Dusznikach Zdroju. Sprint oraz bieg indywidualny liczył się do klasyfikacji generalnej zawodów Celuj w Igrzyska.

W kategorii młodzika zwyciężył Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra) , który wyprzedził o 10 punktów Jana Guńkę z BKSu WP Kościelisko. Na trzecim miejscu uplasował się Dawid Stanisz (IKN GÓRNIK Iwonicz Zdrój) z 213 punktami.

MŁODZIK

W młodziczkach z lekką przewagą wygrała Klaudia Stachoń (BKS WP Kościelisko), która uzbierała 240 punktów. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno Weronika Bieniasz z BKSu WP Kościelisko oraz Magda Żebrowska z PKO Harpagan Gdańsk. Różnica punktowa pomiędzy tymi zawodniczkami wyniosła zaledwie 6 punktów.

MŁODZICZKA

Najmłodsze kategorie zostały zdominowane przez Konrada Badacza (MKS Karkonosze Jelenia Góra) w kategorii młodzika młodszego oraz przez Annę Nędzę-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) w kategorii młodziczki młodszej. Oboje we wszystkich konkurencjach zdobywali pierwsze miejsce i w sumie zdobyli po 300 punktów w klasyfikacji generalnej zawodów Celuj w Igrzyska.

W kategorii młodzika młodszego stabilnie wyglądała czołówka klasyfikacji. W każdym biegu kolejność na podium była ta sama. Wygrywał Konrad Badacz przed Bartoszem Penkałą (UKS Karlik Chorzów) i to Bartosz zajął ostatecznie drugie miejsce. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Szymon Jedziniak (MKS Karkonosze Jelenia Góra).

MŁODZIK MŁODSZY

Jeśli chodzi o kategorie młodziczek młodszych to do Anny na podium dołączają zawodniczki z UKS Karlik Chorzów. Na drugim miejscu ukończyła Patrycja Mecler z 252 punktami a trzecie miejsce zajęła Julia Fornalczyk z 225 punktami.

MŁODZICZKA MŁODSZA

Komunikat 3

Najlepsze szóstki w swoich kategoriach wiekowych

RANKING

Komunikat 2

 

Regulamin wspierania klubów biathlonowych amunicją sportową podczas zawodów „Celuj w Igrzyska” na sezon 2106/2017

Zapraszamy wszystkie kluby biathlonowe oraz trenerów do zapoznania się z regulaminem wspierania amunicją podczas całego cyklu zawodów „Celuj w Igrzyska” sezonu 2016/2017

REGULAMIN


Komunikat 1

 

Zmiana lokalizacji rozgrywania Celuj w Igrzyska, Puchar Polski I kategorii

Informujemy, że zawody Celuj w Igrzyska, Puchar Polski I kategorii odbędą się w Kościelisku na obiekcie w Kirach. Nowy komunikat zawodów do pobrania niżej

KOMUNIKAT


Narodowy Program Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska” – sezon 2015/2016

Patronat Honorowy Ministra Sportu i Turystyki

Komunikat 16
Klasyfikacja klubowa 2015/2016

 

Miejsce Klub Junior Juniorka Junior młodszy Juniorka młodsza Młodzik Młodziczka Młodzik młodszy Młodziczka młodsza Suma
1 MKS Karkonosze Jelenia Góra 465 344 666 1712 905 486 1289 924 6791
2 BKS WP Kościelisko 1615 204 457 842 248 975 270 684 5295
3 UKN Melafir Czarny Bór 995 292 1230 314 830 84 3745
4 MKS Duszniki Zdrój 230 733 565 302 787 90 369 3076
5 UKS Karlik Chorzów 281 355 536 450 1101 2723
6 IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 745 809 222 319 620 2715
7 UKS Lider Katowice 1037 132 727 587 82 2565
8 AZS AWF Wrocław 1012 709 1721
9 UKS G-8 Bielany 34 494 151 507 166 1352
10 UKS Strzał Wodzisław Śląski 394 121 211 226 952
11 PKO Harpagan Gdańsk 168 157 127 411 863
12 KS Ryfama Rybnik 154 247 57 93 551
13 BLKS Żywiec 217 199 416
14 UKS Krokus Piechowice 114 208 322
15 UKS Mieroszów 103 100 93 296
16 UKS Sołtysianie Bystre 153 110 263
17 KS AZS AWF Katowice 198 198
18 ZKS Kasina Wielka 57 14 25 53 149
19 UKS Zryw Świętochłowice 4 12 11 27
20.-21. UKS Szczytnik 19 19
20.-21. UKS Olimpijczyk Sosnówka 19 19

PEŁNE KLASYFIKACJE

Komunikat 15
17.03.2016

Poznaliśmy nazwiska zwycięzców klasyfikacji „Celuj w Igrzyska”

W czwartek poznaliśmy nazwiska zwycięzców klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska”. Młodzi adepci biathlonu rywalizowali na Polanie Jakuszyckiej na dystansach sprinterskich.

Zdecydowane zwycięstwo w biegu juniorów odniósł Tomasz Jakieła. Nie przeszkodziło mu w tym nawet pięć pudeł na strzelnicy. Paweł Leja oraz Tomasz Jurczak spudłowali tylko po razie, ale stracili do Jakieły nieco ponad dwadzieścia sekund. Dopiero na piątym miejscu uplasował się Tadeusz Nędza-Kubiniec, który wygrał klasyfikację generalną cyklu. Zrobił to pod nieobecność startującego w Pokljuce podczas mistrzostw Europy juniorów Tomasza Zięby, który do zawodów w Jakuszycach pozostawał liderem w tej kategorii.

Trzecią wygraną w sezonie odniosła Karolina Trzaska, której nie pozwoliło to jednak na triumf w całym cyklu. Lepsza o dziesięć punktów okazała się bowiem Kamila Cichoń, która w czwartkowym sprincie zajęła trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła
jej siostra Klaudia, dla której to najlepszy rezultat w sezonie.

Najlepszym juniorem młodszym sezonu 2015/16 został Przemysław Pancerz, który w czwartek wygrał w tym sezonie po raz czwarty. Pogubił się co prawda w stójce, po której biegał aż trzy karne rundy, ale na mecie i tak zameldował się z czasem szybszym o 17 sekund od Łukasza Jedziniaka. Na trzecim miejscu uplasował się jedyny bezbłędny w całej stawce Dominik Michalski.

Zażarta walka toczyła się o wygraną w rankingu punktowym juniorek młodszych. Natalia Tomaszewska mimo trzeciej lokaty w czwartkowym sprincie spadła w klasyfikacji generalnej z miejsca pierwszego na trzecie. Joanna Jakieła mimo czwartego zwycięstwa w sezonie zdołała awansować jedynie na miejsce drugie. Wygrała Patrycja Rutecka, która dzisiaj zajęła miejsce drugie. W całym sezonie wywalczyła dwa punkty więcej od Jakieły.

Sprint wśród młodzików padł łupem Wojciecha Janika, dla którego było to piąte zwycięstwo w sezonie. Szesnastolatek z Czarnego Boru góruje nad rywalami do tego stopnia, że nawet trafiając co drugi krążek wygrywa z kilkudziesięciosekundową przewagą nad kolejnym biathlonistą. W czwartek był nim Jakub Ogorzałek. Trzeci czas uzyskał Dawid Woźniak.

Natalia Stachoń okazała się najlepsza w biegu młodziczek. Tylko jednak karna runda pozwoliła jej wygrać z przewagą 32 sekund nad nieco gorzej dysponowaną na strzelnicy Pauliną Pawliczek, dla której był to piąty start w tym sezonie zakończony na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium czwartkowej rywalizacji stanęła Daria Gembicka. Biathlonistka UKS Lider Katowice triumfowała w całosezonowej klasyfikacji.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł Konrad Badacz, który tym samym przypieczętował wygraną w rankingu „Celuj w Igrzyska”. Ponownie bardzo blisko wygranej był Jan Guńka. W środę przegrał o osiem sekund, w czwartek był słabszy już tylko o trzy sekundy. Jako trzeciego sklasyfikowano Marcina Zawoła.

Niebywałej rzeczy dokonała Anna Nędza-Kubiniec, która wygrała wszystkie tegoroczne biegi. W czwartek była szybsza o pół minuty od Klaudii Topór oraz o minutę lepsza od Małgorzaty Kornalewicz. Wszystkie trzy strzelały bezbłędnie.

W Jakuszycach rywalizowali też seniorzy. Wygrał Andrzej Nędza-Kubiniec, drugi był Krzysztof Pływaczyk.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej:
juniorzy – Tadeusz Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko)
juniorki – Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz Zdrój)
juniorzy młodsi – Przemysław Pancerz (UKN Melafir Czarny Bór)
juniorki młodsze – Patrycja Rutecka (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
młodzicy – Wojciech Janik (UKN Melafir Czarny Bór)
młodziczki – Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)
młodzicy młodsi – Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
młodziczki młodsze – Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko)

Wyniki:

JUNIORZY
JUNIORKI
JUNIORZY MŁODSI
JUNIORKI MŁODSZE
MŁODZICY
MŁODZICZKI
MŁODZICY MŁODSI
MŁODZICZKI MŁODSZE
SENIORZY


Komunikat 14

 

W czwartek poznaliśmy nazwiska zwycięzców klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska”. Młodzi adepci biathlonu rywalizowali na Polanie Jakuszyckiej na dystansach sprinterskich.

Zdecydowane zwycięstwo w biegu juniorów odniósł Tomasz Jakieła. Nie przeszkodziło mu w tym nawet pięć pudeł na strzelnicy. Paweł Leja oraz Tomasz Jurczak spudłowali tylko po razie, ale stracili do Jakieły nieco ponad dwadzieścia sekund. Dopiero na piątym miejscu uplasował się Tadeusz Nędza-Kubiniec, który wygrał klasyfikację generalną cyklu. Zrobił to pod nieobecność startującego w Pokljuce podczas mistrzostw Europy juniorów Tomasza Zięby, który do zawodów w Jakuszycach pozostawał liderem w tej kategorii.

Trzecią wygraną w sezonie odniosła Karolina Trzaska, której nie pozwoliło to jednak na triumf w całym cyklu. Lepsza o dziesięć punktów okazała się bowiem Kamila Cichoń, która w czwartkowym sprincie zajęła trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła
jej siostra Klaudia, dla której to najlepszy rezultat w sezonie.

Najlepszym juniorem młodszym sezonu 2015/16 został Przemysław Pancerz, który w czwartek wygrał w tym sezonie po raz czwarty. Pogubił się co prawda w stójce, po której biegał aż trzy karne rundy, ale na mecie i tak zameldował się z czasem szybszym o 17 sekund od Łukasza Jedziniaka. Na trzecim miejscu uplasował się jedyny bezbłędny w całej stawce Dominik Michalski.

Zażarta walka toczyła się o wygraną w rankingu punktowym juniorek młodszych. Natalia Tomaszewska mimo trzeciej lokaty w czwartkowym sprincie spadła w klasyfikacji generalnej z miejsca pierwszego na trzecie. Joanna Jakieła mimo czwartego zwycięstwa w sezonie zdołała awansować jedynie na miejsce drugie. Wygrała Patrycja Rutecka, która dzisiaj zajęła miejsce drugie. W całym sezonie wywalczyła dwa punkty więcej od Jakieły.

Sprint wśród młodzików padł łupem Wojciecha Janika, dla którego było to piąte zwycięstwo w sezonie. Szesnastolatek z Czarnego Boru góruje nad rywalami do tego stopnia, że nawet trafiając co drugi krążek wygrywa z kilkudziesięciosekundową przewagą nad kolejnym biathlonistą. W czwartek był nim Jakub Ogorzałek. Trzeci czas uzyskał Dawid Woźniak.

Natalia Stachoń okazała się najlepsza w biegu młodziczek. Tylko jednak karna runda pozwoliła jej wygrać z przewagą 32 sekund nad nieco gorzej dysponowaną na strzelnicy Pauliną Pawliczek, dla której był to piąty start w tym sezonie zakończony na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium czwartkowej rywalizacji stanęła Daria Gembicka. Biathlonistka UKS Lider Katowice triumfowała w całosezonowej klasyfikacji.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł Konrad Badacz, który tym samym przypieczętował wygraną w rankingu „Celuj w Igrzyska”. Ponownie bardzo blisko wygranej był Jan Guńka. W środę przegrał o osiem sekund, w czwartek był słabszy już tylko o trzy sekundy. Jako trzeciego sklasyfikowano Marcina Zawoła.

Niebywałej rzeczy dokonała Anna Nędza-Kubiniec, która wygrała wszystkie tegoroczne biegi. W czwartek była szybsza o pół minuty od Klaudii Topór oraz o minutę lepsza od Małgorzaty Kornalewicz. Wszystkie trzy strzelały bezbłędnie.

W Jakuszycach rywalizowali też seniorzy. Wygrał Andrzej Nędza-Kubiniec, drugi był Krzysztof Pływaczyk.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej:
juniorzy – Tadeusz Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko)
juniorki – Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz Zdrój)
juniorzy młodsi – Przemysław Pancerz (UKN Melafir Czarny Bór)
juniorki młodsze – Patrycja Rutecka (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
młodzicy – Wojciech Janik (UKN Melafir Czarny Bór)
młodziczki – Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)
młodzicy młodsi – Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
młodziczki młodsze – Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko)

Wyniki:

JUNIORZY
JUNIORKI
JUNIORZY MŁODSI
JUNIORKI MŁODSZE
MŁODZICY
MŁODZICZKI
MŁODZICY MŁODSI
MŁODZICZKI MŁODSZE
SENIORZY

 

Komunikat 13

 

Zima w końcu zlitowała się nad organizatorami finałowych zawodów „Celuj w Igrzyska”. Kilkukrotnie zmieniano termin oraz gospodarza imprezy. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu rekordu frekwencji. Do środowych biegów indywidualnych w Jakuszycach zgłoszono ponad 225 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych!

Pod nieobecność Tomasza Zięby, który w czwartek rozpocznie udział w mistrzostwach Europy juniorów w Pokljuce, nowym liderem cyklu wśród juniorów został Tadeusz Nędza-Kubiniec. Biathlonista BKS WP Kościelisko zajął w biegu na dystansie 15km trzecie miejsce. Wygrał Tomasz Jakieła, który pochwalić się mógł najlepszą dyspozycją biegową. Nawet pięć minut kary nie odebrało mu wygranej z ogromną, ponad trzyminutową przewagą nad drugim Pawłem Leją.

Do zmiany na czele klasyfikacji generalnej doszło również wśród juniorek. Dotychczasowa liderka Catherine Spierenburg nie pojawiła się na starcie. Jej nieobecność wykorzystała druga w rankingu Kamila Cichoń, która o 7 sekund wyprzedziła Karolinę Trzaskę. Na trzeciej lokacie z minutą straty do zwyciężczyni uplasowała się Paulina Krzyżak z Dusznik-Zdroju.

Rywalizacja juniorów młodszych w tegorocznej edycji „Celuj w Igrzyska” sprowadzała się do tej pory do rywalizacji dwóch biathlonistów UKN Melafir Czarny Bór. Przemysław Pancerz po czterech startach miał tylko dwa punkty przewagi nad Wojciechem Filipem. Po środowym biegu długim przewaga tego pierwszego zdecydowanie wzrosła. Pancerz wygrał, a Filip zajął dopiero dwunaste miejsce. Skład podium uzupełniają drugi Łukasz Bałęczny oraz trzeci Patryk Jakieła.

U juniorek młodszych pewne zwycięstwo odniosła Joanna Jakieła. Uczestniczka młodzieżowych igrzysk w Lillehammer była najszybsza w biegu i mimo sześciu pudeł i tak wygrała z minutą przewagi nad Klaudią Szpak. Trzecia była Patrycja Rutecka. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała Natalia Tomaszewska, którą sklasyfikowano na szóstym miejscu.

Pierwszej porażki w sezonie odniósł Wojciech Janik, który zdominował tegoroczną rywalizację młodzików. Nie mogło być jednak inaczej. Na piętnaście strzałów trafił tylko dwa razy. Świetny czas biegu i tak pozwolił zająć mu wysokie piąte miejsce. Wygrał Dawid Woźniak z Szklarskiej Poręby o dziesięć sekund przed Dawidem Staniszem z Iwonicza-Zdrój oraz o czterdzieści przed Filipem Klisiem z warszawskich Bielan.

Tylko trzy sekundy różnicy zadecydowało o zwycięstwie w biegu młodziczek. Czwartą wygraną w piątym starcie pochwalić się może Daria Gembicka z UKS Lider Katowice. Drugą lokatę zajęła Natalia Stachoń. Po serii czterech biegów na drugim miejscu, tym razem na trzeciej pozycji uplasowała się Paulina Pawliczek.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej młodzików młodszych umocnił się Konrad Badacz z SMS Szklarska Poręba, który w środę strzelał bezbłędnie i o osiem sekund pokonał Jana Guńkę z Gimnazjum w Czarnym Dunajcu. Jeszcze mniejsza różnica rozstrzygnęła o to kto zajął trzecie miejsce. Ostatecznie Mateusz Zawół był lepszy od Mateusza Halladina tylko o dwie sekundy.

Jedyną biathlonistką z kompletem zwycięstw w tegorocznej edycji „Celuj w Igrzyska” pozostaje Anna Nędza-Kubiniec, która w środę wygrała już po raz piąty. O 18 sekund okazała się szybsza od Klaudii Topór. Trzeci czas dnia uzyskała Małgorzata Kornalewicz. Wszystkie trzy strzelały bezbłędnie.

Na Polanie Jakuszyckiej rywalizowali również seniorzy. Wygrał Andrzej Nędza-Kubiniec, który od drugiego Marcina Piaseckiego okazał się lepszy o pięć i pół minuty.

Na czwartek zaplanowano biegi sprinterskie. Będzie to ostatnia indywidualna konkurencja tegorocznej edycji „Celuj w Igrzyska”.

Wyniki:
JUNIORZY
JUNIORKI
JUNIORZY MŁODSI
JUNIORKI MŁODSZE
MŁODZICY
MŁODZICZKI
MŁODZICY MŁODSI
MŁODZICZKI MŁODSZE
SENIORZY

 

Komunikat 12

Finał „Celuj w Igrzyska”
Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w Biathlonie
ZAWODY PRZENIESIONE DO JAKUSZYC 15-18.03.2016

 1. Nazwa zawodów: Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w biathlonie – Finał „Celuj w Igrzyska”
 2. Organizator: Polski Związek Biathlonu, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach Zdroju,
 3. Delegat Techniczny: Janusz Rajzer, Kierownik zawodów: Agnieszka Uznańska
 4. Prawo startu mają zawodniczki i zawodnicy zgłoszeni w PZBiath. i posiadający licencje zawodnicze. Zawody przeprowadzone będą wg przepisów IBU i Wytycznych Polskiego Związku Biathlonu.
 5. Program zawodów:

03 MARCA 2016

14:00-15:30 Oficjalny trening na trasach i strzelnicy (seniorzy, seniorki, juniorzy, juniorki, juniorzy młodsi, juniorki młodsze),
15:45-17.15 Oficjalny trening na trasach i strzelnicy (młodzicy, młodziczki, młodzicy młodsi, młodziczki młodsze),
19:00 Odprawa techniczna do sprintów i biegów indywidualnych i losowanie – MOKIS Duszniki Zdrój,
20.00 Wspólne smarowanie nart – Jamrozowa Polana

04 MARCA 2016

13:00 smarowanie nart ekip, które dojadą 4 marca
14:00-14:30 Przystrzeliwanie broni (młodzicy, młodziczki),
14:35-15:05 Przystrzeliwanie broni (młodzicy młodsi, młodziczki młodsze),
15:10 Start do biegów sprinterskich – młodzicy, młodziczki,
16:00 Start do biegów sprinterskich – młodzicy młodsi, młodziczki młodsze,
17:00 Dekoracja zwycięzców,
17:00-17:30 Przystrzeliwanie broni (seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi),
17:35-18:05 Przystrzeliwanie broni (seniorki, juniorki, juniorki młodsze),
18:10 Start do biegów sprinterskich – seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi,
18:45 Start do biegów sprinterskich – seniorki, juniorki, juniorki młodsze,
19:30 Dekoracja zwycięzców,
21:00 Wspólne smarowanie nart – Jamrozowa Polana

05 MARCA 2016

09:00-9:30 Przystrzeliwanie broni (młodzicy, młodziczki),
09:35-10:05 Przystrzeliwanie broni (młodzicy młodsi, młodziczki młodsze),
10:10 Start do biegów indywidualnych – młodzicy, młodzicy młodsi,
10:50 Start do biegów indywidualnych – młodziczki, młodziczki młodsze,
12:20 Dekoracja zwycięzców,
12:10-12:40 Przystrzeliwanie broni (seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi),
12:45-13:15 Przystrzeliwanie broni (seniorki, juniorki, juniorki młodsze),
13:20 Start do biegów indywidualnych – seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi,
14:10 Start do biegów indywidualnych – seniorki, juniorki, juniorki młodsze,
15:20 Dekoracja zwycięzców,
20:00 Wspólne smarowanie nart

06 MARCA 2016

8:30-9:00 Przystrzeliwanie broni (seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi),
9:05-9:35 Przystrzeliwanie broni (seniorki, juniorki, juniorki młodsze),
9:40 Start do biegu mass start – seniorzy
9:45 Start do sztafet – juniorzy, juniorzy młodsi
10:30 Start do biegu mass start – seniorzy
10:35 Start do sztafet – juniorki, juniorki młodsze
12:15 Dekoracja zwycięzców,
12:30-13:00 Przystrzeliwanie broni (młodzicy, młodziczki),
13:05-13:25 Przystrzeliwanie broni (młodzicy młodsi, młodziczki młodsze),
13:30 Start do sztafet – młodzicy, młodziczki,
14:10 Start do sztafet – młodzicy młodsi, młodziczki młodsze,
15:00 Dekoracja zwycięzców i dekoracje klasyfikacji generalnej CWI w kategoriach junior/juniorka, junior młodszy/juniorka młodsza, młodzik/młodziczka, młodzik młodszy, młodziczka młodsza oraz kluby!

6. PZBiath. zapewnia amunicję startową dla wszystkich uczestniczących zawodników zgodnie z Regulaminem CWI.
7. PZBiath. zapewnia smary do przygotowania nart zgodnie z przyjętą zasadą.
8. Zgłoszenia do uczestnictwa w w/w imprezie należy zgłaszać w formie elektronicznej – panel zgłoszeniowy do zawodów PZBiath.
do dnia 02.03.2016 r. do godz. 14:00

 1. Organizator pokrywa koszty organizacyjne imprezy, natomiast koszty uczestnictwa tj. zakwaterowanie i wyżywienia pokrywają kluby we własnym zakresie. Ponadto organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe na terenie obiektu oraz za zabezpieczenie broni.

UWAGA: Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu zawodów, kolejności startów poszczególnych kategorii w zależności od ilości zgłoszonych zawodników

Organizator

Komunikat 11
21.01.2016

Dodatkowe zawody „Celuj w Igrzyska” w lutym

W związku z sukcesem organizacyjnym oraz rekordowym zainteresowaniem Polski Związek Biathlonu zaplanował dodatkowe zawody „Celuj w Igrzyska” w terminie lutowym.

W porozumieniu z klubami Polski Związek Biathlonu wprowadził do kalendarza imprez krajowych kolejne zawody zaliczane do klasyfikacji „Celuj w Igrzyska”. Odbędą się one w dniach 5-7 lutego w Kościelisku. Podobnie jak przy okazji wcześniejszych tegorocznych zawodów związek zapewnia amunicję oraz zabezpiecza przygotowanie nart.

Finałowe zawody „Celuj w Igrzyska” zaplanowane są w terminie 3-6 marca bieżącego roku. Patronat Honorowy nad cyklem imprez objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Liderzy klasyfikacji generalnych „Celuj w Igrzyska” po 4 biegach:
Juniorzy – Tomasz Zięba (BKS WP Kościelisko)
Juniorki – Catherine Spierenburg (BKS WP Kościelisko)
Juniorzy młodsi – Przemysław Pancerz (UKN Melafir Czarny Bór)
Juniorki młodsze – Natalia Tomaszewska (BKS WP Kościelisko)
Młodzicy – Wojciech Janik (UKN Melafir Czarny Bór)
Młodziczki – Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)
Młodzicy młodsi – Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
Młodziczki młodsze – Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko)

KLASYFIKACJA GENERALNA

KLASYFIKACJA KLUBOWA


Komunikat 10
20.01.2016

Klasyfikacje generalne „Celuj w Igrzyska” po zawodach w Dusznikach-Zdroju

Drugie zawody „Celuj w Igrzyska” przyniosły pewne zmiany wśród liderów klasyfikacji generalnych. Nadal utrzymuje się jednak przewaga młodych biathlonistów z BKS WP Kościelisko, którzy prowadzą w połowie rankingów punktowych.

– Cieszymy się z najwyższej w historii frekwencji oraz świetnych warunków, w jakich przyszło nam rozgrywać zawody. Po raz pierwszy udało nam się rozegrać biegi masowe we wszystkich kategoriach. Finisz biegu juniorów, gdzie czterech pierwszych zawodników zmieściło się w czterech sekundach najlepiej obrazuje walkę o miejsca w składzie na mistrzostwa świata juniorów
– powiedziała prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk, która pełniła w Dusznikach-Zdroju dodatkowo funkcję delegata technicznego.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnych w porównaniu z ubiegłym tygodniem utrzymali: Tomasz Zięba (juniorzy), Wojciech Janik (młodzicy), Daria Gembicka (młodziczki) oraz Anna Nędza-Kubiniec (młodziczki młodsze).

Gorzej w porównaniu z zawodami w Kościelisku spisywała się w Dusznikach-Zdroju Karolina Trzaska, co spowodowało, że nową liderką wśród juniorek została Catherine Spierenburg. W klasyfikacji juniorów młodszych Przemysław Pancerz wyprzedził Wojciecha Filipa o zaledwie dwa punkty. Zmiany nastąpiły również w klasyfikacji juniorek młodszych oraz młodzików młodszych. Nieobecnych Joannę Jakiełę oraz Jana Guńkę zastąpili Natalia Tomaszewska oraz Konrad Badacz.

Finałowe zawody „Celuj w Igrzyska” zaplanowane są na termin 3-6 marca bieżącego roku w Dusznikach-Zdroju.Patronat Honorowy nad cyklem imprez „Celuj w Igrzyska” objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Juniorzy:
1. Tomasz Zięba (BKS WP Kościelisko) 228
2. Tadeusz Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) 205
3. Karol Turek (AZS AWF Wrocław) 187

Juniorki:
1. Catherine Spierenburg (BKS WP Kościelisko) 204
2. Kamila Cichoń (GKN Górnik Iwonicz-Zdrój) 200
3. Paulina Król (AZS AWF Wrocław) 197

Juniorzy młodsi:
1. Przemysław Pancerz (UKN Melafir Czarny Bór) 208
2. Wojciech Filip (UKN Melafir Czarny Bór) 206
3. Szymon Kaczyński (UKS Lider Katowice) 185

Juniorki młodsze
1. Natalia Tomaszewska (BKS WP Kościelisko) 205
2. Patrycja Rutecka (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 194
3. Magda Piczura (BKS WP Kościelisko) 179

Młodzicy:
1. Wojciech Janik (UKN Melafir Czarny Bór) 240
2. Jakub Ogorzałek (MKS Duszniki Zdrój) 205
3. Dawid Woźniak (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 188

Młodziczki:
1. Daria Gembicka (UKS Lider Katowice) 228
2. Paulina Pawliczek (BKS WP Kościelisko) 216
3. Natalia Stachoń (BKS WP Kościelisko) 183

Młodzicy młodsi:
1. Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 222
2. Mateusz Halladin (UKS Lider Katowice) 210
3. Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 169

Młodziczki młodsze:
1. Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) 240
2. Klaudia Tpór (BKS WP Kościelisko) 216
3. Patrycja Mecler (UKS Karlik Chorzów) 174

 

Komunikat 9
19.01.2016

Wtorek w Dusznikach-Zdroju pod znakiem biegów masowych

W Dusznikach-Zdroju zakończyły się drugie zawody z cyklu „Celuj w Igrzyska”. We wtorek ponad dwustu młodych biathlonistów brało udział w niezwykle widowiskowych biegach masowych.

Nie ma bardziej emocjonującej konkurencji biathlonowej niż biegi ze startu wspólnego. Zwłaszcza gdy na finiszu o zwycięstwo bije się czterech biathlonistów. Tak było w kategorii juniorów. Tomasza Ziębę, Bartłomieja Filipa, Karola Turka i Tadeusza Nędzę-Kubińca na mecie dzieliły tylko cztery sekundy! Ostatecznie najszybszy okazał się Zięba, dla którego była to druga wygrana w sezonie.

Biathlonistki z rocznika 1997 zdominowały rywalizację juniorek. Paulina Król, Kamila Cichoń i Catherine Spierenburg pokonały rywalki starsze nawet o dwa lata. Jako liderka Celuj w Igrzyska wyjedzie ta ostatnia. Młodsza siostra Karoliny Pitoń nie wygrała co prawda żadnego z czterech startów, ale za każdym razem plasuje się na podium.

Nominacja do składu na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Lillehammer najwyraźniej podziałała mobilizująco na Przemysława Pancerza. Junior młodszy z Czarnego Boru spudłował co prawda sześciokrotnie, ale na mecie zameldował się i tak ponad minutę szybciej od Szymona Kaczyńskiego. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant miejscowego klubu Norbert Leszczyński, który nieznacznie pokonał Łukasza Jedziniaka.

W rywalizacji juniorek młodszych na starcie zabrakło Joanny Jakieły. Pod jej nieobecność najlepsza okazała się Patrycja Rutecka z MKS Karkonosze Jelenia Góra, która pokonała Natalię Tomaszewską o ponad minutę. W walce o trzecie miejsce Magda Piczura była minimalnie lepsza od Marceliny Badacz.

W dalszym ciągu nie ma mocnych na Wojciecha Janika. Młodzik z Czarnego Boru wygrał czwarty bieg w tym sezonie. Na przeszkodzie ponownie nie stanęła mu niska skuteczność na strzelnicy. Z piętnastu strzałów trafił tylko siedem. Jedynym, który próbował utrzymać mu kroku był Jakub Ogorzałek, który stracił do zwycięzcy niecałe pół minuty. Trzeci na mecie Dawid Woźniak finiszował ponad dwie minuty po Janiku.

Rewanż za wczorajsze niepowodzenie powzięła Daria Gembicka z UKS Lider Katowice, która spośród zawodniczek z czołówki może się pochwalić najlepszym strzelaniem. Spudłowała tylko cztery razy i na metę wpadła ponad minutę przed Pauliną Pawliczek z BKS WP Kościelisko. Trzecie miejsce wywalczyła podopieczna Agnieszki Cyl z UKS Karlik Chorzów Karolina Janko.

Najlepszym młodzikiem młodszym po raz drugi z rzędu okazał się bezbłędny dzisiejszego dnia Konrad Badacz. Nic to jednak w porównaniu do osiągnięć jego rówieśniczki Anny Nędza-Kubiniec. Trzynastolatka z Kościeliska zaliczyła czwarte zwycięstwo w tegorocznym cyklu.

W rywalizacji seniorów zaliczanej do klasyfikacji biathlonowego Pucharu Polski wygrywali Grzegorz Jakubowicz oraz Dominika Hulawy.

Wyniki:

JUNIORZY
JUNIORKI
JUNIORZY MŁODSI
JUNIORKI MŁODSZE
MŁODZICY
MŁODZICZKI
MŁODZICY MŁO
DSI
MŁODZICZKI MŁODSZE
SENIORZY
SENIORKI

 

Komunikat 8
18.01.2016

Pierwszy dzień rywalizacji w Dusznikach-Zdroju za nami

Wojciech Janik wśród młodzików oraz Anna Nędza-Kubiniec wśród młodziczek młodszych jako jedyni nie zaznali jeszcze smaku porażki podczas tegorocznej edycji „Celuj w Igrzyska”. W poniedziałek rywalizowano w Dusznikach-Zdroju na dystansach sprinterskich.

Biathloniści z Kościeliska zdominowali kategorię juniorów. Wygrał Tadeusz Nędza-Kubiniec przed Tomaszem Ziębą. O takim, a nie innej kolejności zadecydowało strzelanie. Nędza-Kubiniec spudłował raz, a Zięba dwa razy – stąd na mecie strata 18 sekund do dwa lata młodszego kolegi. Trzeci z 27 sekundami straty był Karol Turek z Czarnego Boru, który zdobywa punkty dla AZS AWF Wrocław.

Do niemałej niespodzianki doszło w biegu juniorek. Karolina Trzaska, która wygrała oba biegi przed tygodniem w Kościelisku, tym razem spudłowała pięciokrotnie i zajęła dopiero jedenastą pozycję. Nową liderką klasyfikacji generalnej została więc Catherine Spierenburg, która w poniedziałek uzyskała trzeci czas dnia. Nieznacznie przegrała z drugą Pauliną Król, a od zwyciężczyni – Kamili Cichoń z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój – dzieliły ją 34 sekundy.

Dziesięć sekund dzieliło na mecie Przemysława Pancerza i Wojciecha Filipa. Obaj nasi reprezentanci na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lillehammer po raz kolejny potwierdzili dobrą formę i mimo nienajlepszego strzelania nie mieli sobie równych. Ostatecznie Filip po dwóch wygranych w Kościelisku, musiał tym razem uznać wyższość klubowego kolegi. Trzecią lokatę zajął Szymon Kaczyński z UKS Lider Katowice.

Wśród juniorek młodszych drugą wygraną w sezonie odniosła Joanna Jakieła. Trzy karne rundy nie przeszkodziły jej w wygraniu z przewagą sięgającą minuty i 15 sekund. Druga była Klaudia Szpak, a trzecia Magdalena Piczura. Natalia Tomaszewska, która razem z Jakiełą została powołana do kadry na YOG, zajęła czwarte miejsce.

Kategoria młodzików to niekończąca się supremacja Wojciecha Janika. Szesnastoletni biathlonista UKN Melafir Czarny Bór wygrał
trzeci bieg z rzędu – biorąc pod uwagę, że do tarczy trafiał z 50% skutecznością, robi to wrażenie. Na mecie miał czas lepszy od Jakuba Ogorzałka z Dusznik-Zdroju o 24 sekundy i to pomimo, że rywal biegł o 450 metrów mniej.

Pierwszej porażki w sezonie doznała Daria Gembicka. Młodziczka z UKS Lider Katowice obroniła jednak prowadzenie w generalce, bo zajęła trzecią lokatę. Wyprzedziły ją Natalia Stachoń i Paulina Pawliczek – obie z BKS WP Kościelisko.

W rywalizacji młodzików młodszych oraz młodziczek młodszych wygrywali Konrad Badacz z MKS Karkonosze Jelenia Góra oraz Anna Nędza-Kubiniec z BKS WP Kościelisko, dla której była to trzecia wygrana w tym sezonie.

W ramach Pucharu Polski rozegrano również biegi w kategoriach seniorskich. Wygrali Kamil Cymerman oraz Dominika Hulawy.

We wtorek na Jamrozowej Polanie rozegrane zostaną biegi ze startu wspólnego.

Wyniki:
JUNIORZY
JUNIORKI
JUNIORZY MŁODSI
JUNIORKI MŁODSZE
MŁODZICY
MŁODZICZKI
MŁODZICY MŁODSI
MŁODZICZKI MŁODSZE
SENIORZY
SENIORKI


Komunikat 7
17.01.2016

Rekordowa liczba zawodników weźmie udział w drugich w tym sezonie zawodach „Celuj w Igrzyska”. Areną poniedziałkowych i wtorkowych zmagań będzie stadion w Dusznikach-Zdroju.

Przed tygodniem w Kościelisku rywalizowało 170 młodych sportowców. Zawody na Jamrozowej Polanie będą mogły pochwalić się jeszcze wyższą frekwencję. Na listach startowych poniedziałkowych biegów sprinterskich we wszystkich kategoriach znalazło się 216 zawodników. Na wtorek zaplanowano z kolei widowiskowe biegi ze startu wspólnego. Po nich ogłoszony zostanie skład na mistrzostwa świata juniorów w Cheile Gradistei.

– Zawsze będę powtarzała, że zawody „Celuj w Igrzyska” to fantastyczna inicjatywa. Jako klub otrzymujemy ogromne wsparcie od Polskiego Związku Biathlonu. Nasze starty są dofinansowywane chociażby poprzez fundowanie amunicji czy zabezpieczenie przygotowania nart. Przy naprawę niewielkich środkach, jakie udaje nam się pozyskać, jest to spore odciążenie – powiedziała Urszula Filip, prezes UKN Melafir Czarny Bór.

Liderami klasyfikacji generalnych cyklu po pierwszym weekendzie startów są: Tomasz Zięba i Karolina Trzaska (juniorzy), Wojciech Filip i Joanna Jakieła (juniorzy młodsi), Wojciech Janik i Daria Gembicka (młodzicy) oraz Jan Guńka i Anna Nędza-Kubiniec (młodzicy młodsi).

Rywalizacja w Dusznikach-Zdroju każdorazowo rozpoczyna się od godziny 10:00.


Komunikat 6
11.01.2016

Klasyfikacje generalne „Celuj w Igrzyska” po zawodach w Kościelisku

Biathloniści z Kościeliska zdominowali pierwszą edycją zawodów „Celuj w Igrzyska”, która rozgrywane były w weekend na obiekcie w Kirach. Prowadzą w czterech z ośmiu klasyfikacji indywidualnych. W klasyfikacji klubowej prowadzi jednak MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Liderami klasyfikacji generalnych cyklu po pierwszym weekendzie startów są: Tomasz Zięba i Karolina Trzaska (juniorzy), Wojciech Filip i Joanna Jakieła (juniorzy młodsi), Wojciech Janik i Daria Gembicka (młodzicy), Jan Guńka i Anna Nędza-Kubiniec (młodzicy młodsi).

Od niedzieli rywalizacja przeniesie się do Dusznik-Zdroju. W poniedziałek młodych biathlonistów czeka kolejny sprawdzian na dystansie sprinterskim. We wtorek z kolei w programie znajdują się widowiskowe biegi ze startu wspólnego. Wtedy przekonamy się czy liderzy klasyfikacji generalnych utrzymają swoje wysokie pozycje.


KLASYFIKACJA GENERALNA

 

KLASYFIKACJA KLUBOWA

Komunikat 5
Od niedzieli w Dusznikach Zdroju rozpocznie się rywalizacja w kolejnej odsłonie 'Celuj w Igrzyska’.

Zawody w Dusznikach są drugimi z cyklu 'Celuj w Igrzyska’ w tym sezonie. Młodzi adepci biathlonu wezmą udział w dwóch konkurencjach – biegu sprinterskim i mass starcie.

Z roku na rok Narodowy Program Rozwoju Biathlonu 'Celuj w Igrzyska’ cieszy się coraz większą popularnością. W pierwszej odsłonie na starcie stawiło się ponad 170 zawodniczek i zawodników.

KOMUNIKAT

Komunikat 4

Stadion w Kościelisku był w niedzielę areną kolejnych biegów sprinterskich rozgrywanych w ramach inauguracyjnych zawodów piątej edycji „Celuj w Igrzyska”. W większości kategorii zwycięstwa odnieśli ci sami zawodnicy co w sobotę.

Tak było chociażby w rywalizacji juniorek. Drugie zwycięstwo odniosła Karolina Trzaska z AZS AWF Wrocław. Tym razem wygrana przyszła jej o wiele łatwiej. Spudłowała tylko dwa razy i od Catherine Spierenburg z BKW WP Kościelisko uzyskała czas lepszy o minutę i 20 sekund. Z trzecim wynikiem bieg ukończyła Daria Bernacka, która zaledwie o pół sekundy pokonała Paulinę Król.

Udanie za wczorajsze niepowodzenie zrewanżował się Bartłomiej Filip. Rywalizujący wśród juniorów biathlonista z Czarnego Boru był lepszy o 20 sekund od sobotniego triumfatora Tomasza Zięby. Trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Nędza-Kubiniec.

Lepiej niż w sobotę zaprezentowała się Joanna Jakieła, która tym razem wśród juniorek młodszych nie miała sobie równych – i to pomimo tego, że do tarczy trafiała z zaledwie 50% skutecznością. Zawodniczka z Kościeliska w pokonanym polu zostawiła Patrycję Rutecką i Natalię Tomaszewską.

Najbardziej zacięty pojedynek towarzyszył rywalizacji juniorów młodszych. Drugą wygraną w ten weekend odniósł Wojciech Filip Tylko cztery sekundy gorszy był Szymon Kaczyński. Trzeci Łukasz Jedziniak uzyskał z kolei czas gorszy od zwycięzcy tylko o osiem sekund.

W pozostałych kategoriach zwyciężały te same osoby, co w sobotę: Wojciech Janik (młodzicy), Daria Gembicka (młodziczki), Jan Guńka (młodzicy młodsi), Anna Nędza-Kubiniec (młodziczki młodsze). W biegu seniorów zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski wygrał Maciej Nędza-Kubiniec.

Wyniki:

JUNIORZY
JUNIORKI
JUNIORZY MŁODSI
JUNIORKI MŁODSZE
MŁODZICY
MŁODZICZKI
MŁODZICY MŁODSI
MŁODZICZKI MŁODSZE
SENIORZY


Komunikat 3
Pierwszy dzień rywalizacji w Kościelisku za nami

Ponad 170 młodych biathlonistów wzięło udział w sobotniej inauguracji piątej edycji „Celuj w Igrzyska”, która miała miejsce w Kościelisku. Rywalizowano na dystansach sprinterskich.

Najlepszym juniorem okazał się Tomasz Zięba, któremu w wygranej nie przeszkodziły nawet trzy karne rundy. Biathlonista BKS WP Kościelisko wyprzedził o 20 sekund swojego klubowego kolegę Tadeusza Nędzę-Kubińca oraz o blisko minutę Karola Turka z AZS AWF Wrocław. Poza podium uplasował się Bartłomiej Filip. W tej samej kategorii wiekowej u dziewczyn zwycięstwo odniosła Karolina Trzaska, która okazała się lepsza o 25 sekund od Catherine Spierenburg. Obie na strzelnicy zaliczyły tylko jedno pudło, co było najlepszym wynikiem w stawce. Skład podium uzupełniła Kamila Cichoń, która straciła jednak już grubo ponad minutę.

Ciekawe rozstrzygnięcia przyniosły biegi juniorów oraz juniorek młodszych. Wojciech Filip pokonał Wiktora Penara o blisko 40 sekund pomimo, że biegał od niego dwie karne rundy więcej. Niespodziewaną porażkę poniosła nieźle spisująca się w grudniowych zawodach juniorskiego Pucharu IBU Joanna Jakieła, która musiała uznać wyższość Natalii Tomaszewskiej.

Dominatorem wśród młodzików został Wojciech Janik z Czarnego Boru, który zaliczył aż pięć karnych rund, a i tak nie przeszkodziło mu to w zwycięstwie z przewaga minuty i 47 sekund nad Jakube Ogorzałkiem z Dusznik-Zdroju. Mniej okazałe, ale nie mniej cenne zwycięstwo w kategorii młodziczek odniosła Daria Gembicka z UKS Lider Katowice. O 18 sekund wyprzedziła Paulinę Pawliczek z SMS Zakopane.

Wśród młodzików młodszych wygrał Jan Guńka z Kościeliska, a wśród młodziczek młodszych najlepsza była 13-letnia Anna Nędza-Kubiniec.

W ramach Pucharu Polski rywalizowali też seniorzy. W wąskim, zaledwie pięcioosobowym gronie wyróżnił się Maciej Nędza-Kubiniec, który pokonał Grzegorza Jakubowicza.

W niedzielę drugi dzień rywalizacji. W programie zawodów ponownie znalazły się biegi sprinterskie.

Wyniki:

JUNIORZY
JUNIORKI
JUNIORZY MŁODSI
JUNIORKI MŁODSZE
MŁODZICY
MŁODZICZKI
MŁODZICY MŁODSI
MŁODZICZKI MŁODSZE
SENIORZY

 

Komunikat 2

Firma Incorsa – partnerem Celuj w Igrzyska w 2016 roku

W imieniu Zarządu PZBiath. jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Partnerem zawodów „Celuj w Igrzyska 2015/2016” została firma INCORSA. W ramach wspierania i promowania programu firma INCORSA przekazała amunicję sportową Standard Plus dla wszystkich uczestników programu. Tym samym, podczas edycji zawodów w zbliżającym się sezonie 2015/2016, PZBiath. wesprze amunicją sportową wszystkich zawodników biorących udział w zawodach. Szczegółowy regulamin w załączeniu.

Regulamin CWI wspomagania amunicją sportową

 

Komunikat 1

Rusza kolejna edycja „Celuj w Igrzyska”

W sobotę w Kościelisku zainauguruje piąta edycja „Celuj w Igrzyska”. Zawody te mają na celu poszukiwanie nowych biathlonowych talentów. Pierwsze efekty Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu są już widoczne. Kinga Mitoraj, Kamila Żuk oraz Mateusz Janik, którzy w tym sezonie regularnie reprezentują nasz kraj w Pucharze Świata zaczynali od triumfów w „Celuj w Igrzyska”.

Weekendowe zawody w Kościelisku będą pierwszymi, które zostaną rozegrane tej zimy w Polsce. W programie imprezy znalazły się dwa sprinty. Udział w zawodach weźmie cała krajowa czołówka juniorów za wyjątkiem członków kadry A, którzy rywalizować będą w zawodach Pucharu Świata w Ruhpolding lub Pucharu IBU w Novym Meście.

– Nie mogło być inaczej, bo zawody w Kościelisku są kwalifikacją do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych oraz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Z tego też powodu nie startujemy w zawodach juniorskiego Pucharu IBU, które w ten weekend rozgrywane są w Lenzerheide
– powiedział trener Adam Jakieła, jeden z opiekunów kadry juniorów, a zarazem szkoleniowiec miejscowego BKS WP Kościelisko.

– Stanęliśmy na wysokości zadania jeśli chodzi o przygotowanie trasy. Gotowa jest pętla o długości 1800 metrów. Zawody odbędą się zgodnie z planem
– dodał Jakieła.

Polski Związek Biathlonu robi wszystko żeby wyrównać szanse oraz ograniczyć koszty startu w zawodach, a co za tym idzie zwiększyć frekwencję wśród uczestników, która już teraz sięga kilkuset młodych sportowców rocznie.

Od 2015 roku Polski Związek Biathlonu dzięki partnerstwu z firmami Lapua i Incorsa wyposaża wszystkich startujących w amunicję. Od tego roku zabezpieczamy również smarowanie nart– powiedziała prezes PZBiath Dagmara Gerasimuk.

Kolejne etapy „Celuj w Igrzyska” odbędą się w Dusznikach-Zdroju od 16 do 18 stycznia oraz od 3 do 6 marca. Zawody w założeniu mają oddawać charakter „małego Pucharu Świata”, stąd taka sama punktacja jak w zawodach najwyższej rangi. Prowadzone są klasyfikacje generalne, a najlepsi otrzymują nagrody.

– Na koniec sezonu oprócz triumfatorów poszczególnych kategorii wiekowych wyróżniamy też najlepsze kluby, które mogą liczyć na nasze wsparcie sprzętowe w postaci nart, butów, kijków czy też amunicji
– dodała Gerasimuk.

Patronat Honorowy nad cyklem imprez „Celuj w Igrzyska” objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Narodowy Program Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska” – sezon 2014/2015
Patronat Honorowy Ministra Sportu i Turystyki

Komunikat 6

Młodzi biathloniści i biathlonistki walczyli w każdej konkurencji o zwycięstwo, medal i punkty do klasyfikacji generalnej. Na jej podstawie wyłoniono zwycięzców całego cyklu. Za wygraną w poszczególnym biegu, zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 60 punktów więc w całym cyklu można było uzyskać 360 punktów. Do klasyfikacji generalnej zaliczały się wyniki juniorów młodszych- 97’ i młodsi, młodzików – 99’ i młodsi oraz młodzików młodszych – 01’ i młodsi, jednak aby zintegrować środowisko biathlonistów, w zawodach startowali również starsi zawodnicy (senior, seniorka, junior, juniorka), lecz ich wyniki nie były zaliczane do klasyfikacji generalnej. Osobna klasyfikacja została utworzona dla wszystkich startujących klubów. Ilość zdobytych punktów przez każdego zawodnika danego klubu została zsumowana i na tej podstawie wyłoniono zwycięzcę generalnej klasyfikacji klubowej. Ostatnie zawody były równocześnie finałem imprezy, gdzie uhonorowano triumfatorów klasyfikacji generalnej indywidualnej oraz klubowej. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe a 6 najlepszych klubów otrzymało amunicję oraz sprzęt sportowy.

Medaliści klasyfikacji generalnej

Junior młodszy
1. TadeuszNędza-Kubiniec – BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane – 325 punktów
2. Karol Turek – UKN Melafir Czarny Bór – 310 punktów
3. Paweł Leja – BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane – 280 punktów

Juniorka młodsza
1. Kamila Żuk – MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój – 266 punktów
2. Paulina Król – UKN Melafir Czarny Bór – 256 punktów
3. Kamila Cichoń – IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój /SMS Zakopane -232 punkty

Młodzik
1. Wojciech Filip – UKN Melafir Czarny Bór – 283 punkty
2. Krystian Kałużny – UKN Melafir Czarny Bór – 254 punkty
3. Wojciech Janik – UKN Melafir Czarny Bór – 217 punktów

Młodziczka
1. Marcelina Badacza – MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba – 274 punkty
2. Paulina Pawliczek – BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane – 252 punkty
3. Patrycja Kołodziej – MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba – 244 punkty

Młodzik Młodszy
1. Dawid Stanisz – IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój – 316 punktów
2. Adam Zając – UKS Strzał Wodzisław Śląski – 282 punkty
3. Adrian Pyrdoł – UKN Melafir Czarny BórGZSzP Czarny Bór – 273 punkty

Młodziczka Młodsza
1. Daria Gembicka – UKS Lider Katowice – 276 punktów
2. Natalia Stachoń – BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane – 270 punktów
3. Weronika Bieniasz – BKS WP Kościelisko/Gim. Ciche – 248 punktów

Klasyfikacja klubowa
1. MKS Karkonosze Jelenia Góra – 4476 punktów
2. UKN Melafir Czarny Bór – 3850 punktów
3. BKS WP Kościelisko – 3568 punktów
4. IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój – 2292 punktów
5. UKS Lider Katowice – 2277 punktów
6. MKS Duszniki Zdrój – 2258 punktów

Klasyfikacja ageneralna

JUNIOR MŁODSZY
JUNIORKA MŁODSZA
MŁODZIK
MŁODZICZKA
MŁODZIK MŁODSZY
MŁODZICZKA MŁODSZA
KLUBY


Komunikat 5

7 oraz 8 marca w Dusznikach Zdrój odbył się finał „Celuj w Igrzyska” sezonu 2014/2015. Były to trzecie zawody w tym cyklu, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych konkurencjach i klasyfikacji generalnej. Wyjątkowo w ten weekend młodzicy i młodzicy młodsi rywalizowali w ramach Mistrzostw Polski swojej kategorii lecz wyniki przez nich uzyskane w biegach indywidualnych był dodane do dotychczasowych osiągnięć w ramach „Celuj w Igrzyska”. Wyniki z sobotniego biegu indywidualnego oraz niedzielnego biegu sprinterskiego tych dwóch kategorii dostępne są w zakładce „wyniki” oraz w aktualności ” Mistrzostwa Polski Młodzików – Duszniki Zdrój 6-8.03.2015″.

SOBOTA

W kategorii junior młodszy triumfował Tadeusz Nędza-Kubiniec z BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane. Wyprzedził on o ponad 2 minuty Pawła Leja z BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane i o ponad 3 minuty Karola Turka z UKN Melafir Czarny Bór, którzy zgodnie oddali 6 niecelnych strzałów.
Całe podium z kategorii juniorek młodszych opanowały zawodniczki MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój a bezkonkurencyjna okazała się Kamila Żuk, wyprzedzając Darie Bernacką o 2:50 min. oraz Karolinę Turkowicz o ponad 4 min.

NIEDZIELA

W niedzielnym sprincie w kategorii junior młodszy zwyciężył Przemysław Pancerz z UKN Melafir Czarny Bór dla którego było to pierwsze zwycięstwo z programie „Celuj w Igrzyska”. Ze stratą 40 sekund to mety dobiegł Karol Turek z UKN Melafir Czarny Bór a brąz z trzema błędami na strzelnicy wywalczył Paweł Leja z BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane.
W równorzędnej kategorii dziewcząt złoto zdobyła Paulina Król z UKN Melafir Czarny Bór, wyprzedzając drugą Joanne Jakiełę z BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane o zaledwie 5 sekund oraz dotychczasową liderkę klasyfikacji generalnej Kamilę Żuk z MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój o 6 sekund.
Wyniki

INDYWIDUALNY MŁODZIK
INDYWIDUALNY MŁODZICZKA
INDYWIDUALNY MŁODZIK MŁODSZY
INDYWIDUALNY MŁODZICZKA MŁODSZA
INDYWIDUALNY JUNIOR MŁODSZY
INDYWIDUALNY JUNIORKA MŁODSZA
SPRINT JUNIOR MŁODSZY
SPRINT JUNIORKA MŁODSZA
SPRINT MŁODZIK
SPRINT MŁODZICZKA
SPRINT MŁODZIK MŁODSZY
SPRINT MŁODZICZKA MŁODSZA


Komunikat 4

Po weekendzie w Kościelisku zaszło kilka zmian w poszczególnych kategoriach wiekowych w klasyfikacji generalnej Celuj w Igrzyska. Do 7 marca czyli do następnych zawodów liderami są:

· Kategoria Junior młodszy: Tadeusz Nędza-Kubiniec – BKS WP Kościelisko – 222 pkt
· Kategoria Juniorka młodsza: Kamila Żuk – MKS Duszniki Zdrój – 158 pkt
· Kategoria Młodzik: Wojciech Filip – UKN Melafir Czarny Bór -180 pkt
· Kategoria Młodziczka: Paulina Pawliczek– BKS WP Kościelisko – 156 pkt
· Kategoria Młodzik młodszy: Dawid Stanisz – IKN GÓRNIK Iwonicz Zdrój – 208 pkt
· Kategoria Młodziczka młodsza: Daria Gembicka – UKS Lider Katowice – 168 pkt

· W kategorii klubowej prowadzi MKS Karkonosze Jelenia Góra – 2701 pkt

KLASYFIKACJA GENERALNA

Następne zawody w Dusznikach Zdrój będą ostatnią imprezą z cyklu „Celuj w Igrzyska” w sezonie 2014/2015 i zarazem finałem oraz podsumowaniem całego cyklu. Zapraszamy w dniach 6-8.03.2015.

Komunikat 3

W dniach 17-18 stycznia w Dusznikach Zdrój odbyły się pierwsze z trzech zaplanowanych zawodów cyklu „Celuj w Igrzyska” w sezonie 2014/2015. W związku z niesprzyjająca aura zarówno w sobotę jak i w niedzielę biathloniści rywalizowali w biegach sprinterskich. Do następnych zawodów w Kościelisku liderami klasyfikacji generalnej są:

· Kategoria Junior młodszy: Karol Turek – UKN Melafir Czarny Bór – 114 pkt
· Kategoria Juniorka młodsza: Kamila Żuk – MKS Duszniki Zdrój – 120 pkt
· Kategoria Młodzik: Wojciech Filip – UKN Melafir Czarny Bór -120 pkt
· Kategoria Młodziczka: Patrycja Kołodziej – MKS Karkonosze Jelenia Góra – 102 pkt
Paulina Pawliczek– BKS WP Kościelisko – 102 pkt
· Kategoria Młodzik młodszy: Adam Zając – UKS Strzał Wodzisław Śląski – 108 pkt
· Kategoria Młodziczka młodsza: Daria Gembicka – UKS Lider Katowice – 120 pkt

· W kategorii klubowej prowadzi MKS Karkonosze Jelenia Góra – 1803 pkt

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na następne zawody w Kościelisku 06-08.02.2015

Klasyfikacja generalna

Komunikat 2

W dniu dzisiejszym rozegrano pierwsze zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu pn. „Celuj w Igrzyska”, które zostały objęte honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Pierwszą rozegraną konkurencją był bieg sprinterski. Zawody rozegrano w 9 kategoriach wiekowych, jakkolwiek do generalnej klasyfikacji zalicza się kategorie młodzik młodszy, młodzik oraz junior młodszy. Wśród juniorów najlepsi okazali się Jakieła Tomasz z BKS WP Kościelisko, który z dwoma rundami karnymi wyprzedził swoich kolegów z Kadry Młodzieżowej Mateusza Janika z AZS AWF Wrocław oraz Rafała Penara z IKN Górnik Iwonicz Zdrój. W kategorii juniorów młodszych (CWI) triumfował Marcin Szwajnos z BKS WP Kościelisko przed Karolem Turek (UKN Melafir Czarny Bór) i przed Tadeuszem Nędzą Kubińcem z BKS WP Kościelisko. W kategorii młodzików całe podium zajęli zawodnicy z UKN Melafir Czarny. Na pierwszym miejscu stanął Wojciech Filip, drugi był Krystian Kałużny, a trzeci Wojciech Janik. Wśród juniorek wygrała Kinga Mitoraj przed Beatą Lassak, obie zawodniczki z BKS WP Kościelisko, trzecia na mecie była Katarzyna Wołoszyn z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką wśród juniorek młodszych okazała się Żuka Kamila z MKS Duszniki Zdrój. Na drugim miejscu podium uplasowała się Catherine Spierenburg z BKS WP Kościelisko, a trzecie miejsce zajęła Paulina Król z UKN Melafir Czarny Bór. Najlepszą młodziczką okazała się Patrycja Traczyk przed swoją koleżanką klubową Patrycją Kołodziej z MKS Karkonosze Jelenia Góra. W tej kategorii trzecie miejsca zajęła Paulina Pawliczek z BKS WP Kościelisko. Wśród najmłodszych zawodników w kategorii młodziczek i młodzików młodszych byli Daria Gembicka z UKS Lider Katowice, Weronika Bieniasz i Stachoń Natalia z BKS WP Kościelisko, wśród chłopców zwyciężył Adrian Pyrdoł z UKN Melafir Czarny Bór przed Adamem Zającem z Strzał Wodzisław Śląski i Dawidem Buławą z UKS G-8 Bielany. Łącznie wystartowało 158 zawodników i zawodniczek z 17 klubów.

Komunikat 1

 

Firmy Incorsa i Lapua – partnerem Celuj w Igrzyska

W imieniu Zarządu PZBiath. jest nam niezmiernie miło poinformować Państwo, że Partnerem zawodów „Celuj w Igrzyska 2014/2015” zostały firmy INCORSA i LAPUA. W ramach wspierania programu i promowania programu przekazały amunicję sportową Standard Plus dla uczestników programu. Tym samym podczas edycji zawodów w zbliżającym się sezonie PZBiath. wesprze amunicją sportową wszystkich zawodników biorących udział w zawodach w 2015 roku. Szczegółowy regulamin w załączeniu.

Regulamin CWI wspomagania amunicją sportową

Narodowy Program Rozowoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska” – Sezon 2013/2014

Komunikat 4

W Szklarskiej Porębie trwa druga w tym sezonie edycja zawodów Celuj w Igrzyska. Pierwszego nia zawodów rozegrano biegi indywidualne.

W najmłodszych kategoriach w tej konkurencji bezkonkurencyjni okazali się Paulina Pawliczek (UKS Lider Katowice) i Wojciech Janik (UKN Melafir Czarny Bór)

W nieco starszej grupie wiekowej, czyli wśród młodzików swoje drugie zwycięstwo w CWI odniósł Przemysław Pancerz (UKN Melafir Czarny Bór), a wśród młodziczek najlepsza okazała się Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko)

Najstarsza kategoria wiekowa CWI została zdominowana przez zawodników klubu UKN Melafir Czarny Bór. Wśród dziewcząt zwycięstwo odniosła Paulina Król, a w grupie chłopaków zwycięstwo odniósł Bartłomiej Filip.

Drugi dzień rywalizacji w Szklarskiej Porębie stał pod znakiem biegów sprinterskich.

Dublety ustrzelili Paulina Pawliczek z UKS Lider Katowice oraz Wojciech Janik (UKN Melafir Czarny Bór), którzy ponownie nie mieli sobie równych

Drugie zwycięstwo wśród młodziczek odniosła na Polanie Jakuszyckiej zawodniczka BKS WP Kościelisko Joanna Jakieła. Najlepszym młodzikiem okazał się Damian Marczak z UKN Melafir Czarny Bór.

W kategorii juniorów młodszych najlepsi w swoim grupach okazali się Tomasz Jakieła (BKS WP Kościelisko) oraz Daria Bernacka z MKS Duszniki Zdrój

WYNIKI Indywidualny Sprint

KLASYFIKACJA GENERALNA

Komunikat 3

Za nami pierwsza z trzech tegosezonowych edycji zawodów Celuj w Igrzyska. Zawody zostałe rozegrane w Dusznikach Zdroju. Niestety ze względu na niekorzystną aurę organizatorzy zdoałali rozegrać tylko jedną konkurencję – bieg sprinterski.

Mimo niesprzyjającej biathlonowi i innym dyscyplinom zimy kolejne zawody z cyklu Celuj w Igrzyska zostaną rozegrane w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach w terminie 13-14.02.2014

Na Polanie Jakuszyckiej zostaną rozegrane dwie konkurencje – sprint i bieg indywidualny.

Poniżej zamieszcamy odnośnik do aktualnej klasyfikacji generalnej CWI.

KLASYFIKACJA GENERALNA CWI

Komunikat 2

Za nami pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu ‘Celuj w Igrzyska’, które odbyły się w Dusznikach Zdroju.

W tym roku zima długo kazała na siebie czekać, jednak w końcu po długim oczekiwaniu spadło trochę śniegu i przyszły mrozy, co pozwoliło wyprodukować organizatorom zawodów taką ilość białego puchu, która była wystarczająca do pokrycia całej Jamrozowej Polany oraz utworzenia pętli do biegania.

CWI nie były jedynymi zawodami, które rozpoczęły się w czwartek w Dusznikach Zdroju. Równolegle do zmagań w Narodowym Programie Rozwoju Biathlonu zostały rozegrane Nadzieje Olimpijskie, w których rywalizowali młodzi biathloniści z Polski, Czech i Węgier.

W zmaganiach wzięło udział blisko dwieście zawodniczek i zawodników, co jest absolutnym rekordem ‘Celuj w Igrzyska’.

W najstarszej kategorii CWI, czyli wśród juniorów młodszych pierwsze miejsce w biegu sprinterskim zajął Bartłomiej Filip z UKN Melafir Czarny Bór, który zaliczył dwa niecelne strzały. W rywalizacji juniorek młodszych najlepsza okazała się Kinga Kubicka (UKS G-8 Bielany), która również spudłowała dwa razy.

W rywalizacji młodzików triumfy święcili zawodnicy klubu BKS WP Kościelisko – Catherine Spierenburg oraz Marcin Szwajnos.
W najmłodszej grupie wiekowej startującej w CWI, czyli w kategorii młodzików młodszych zwyciężali zawodnicy reprezentujący kluby z Dolnego Śląska – Wojciech Janik (UKN Melafir Czarny Bór) oraz Patrycja Kołodziej (MKS Karkonosze Jelenia Góra)

WYNIKI

Komunikat 1

Szukamy młodych talentów – czwarta edycja!
Rusza IV edycja Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska”. Z roku na rok program cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych zawodników, jak również rozwija swój ogólnopolski zasięg.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 15 klubów oraz sklasyfikowano 150 zawodników w czterech kategoriach wiekowych: junior młodszy, juniorka młodsza, młodzik i młodziczka. Zwycięzcy II i III edycji zostali objęci szkoleniem sportowym w ramach Kadry Korea 2018 prowadzonej pod okiem trenerów Karela Soukal i Tomasza Sikory – ambasadora Programu.
W sezonie 2012/2013 program został poszerzony o jeszcze jedną kategorię wiekową – młodzika młodszego, tj. roczniki 1999 i 2000!

Narodowy Program Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska” jest w założeniu jego pomysłodawców programem sportowo-społecznym, adresowanym do młodzieży trenującej biathlon – dyscyplinę niezwykle ważną dla polskiego sportu, dzięki wielu sukcesom pozytywnie kojarzoną społecznie i dobrze odbieraną przez polskie media. Medale Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata wywalczone we wspaniałym stylu przez Tomasza Sikorę, coraz lepsze wyniki sztafety kobiet: Agnieszki Cyl, Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak, Krystyny Pałki Moniki Hojnisz i Magdaleny Gwizdoń przemawiają do wyobraźni młodych ludzi. Do udziału w programie zaprosiliśmy wszystkie biathlonowe kluby sportowe, w których trenują młodzi sportowcy marzący o sukcesach na miarę Tomasza Sikory. To właśnie spośród tych młodych sportowców w ciągu najbliższych lat zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą reprezentować biało czerwone barwy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku – idea olimpijska jest jedną z najważniejszych w projekcie.

Program „Celuj w Igrzyska” ma poprzez szeroką promocję biathlonu, pomóc w szukaniu największych talentów tej dyscypliny sportu – i taki jest podstawowy cel twórców projektu. Główne idee programu pokrywają się z założeniami dwóch niezwykle ważnych dla polskiego sportu programów sportowo-społecznych stworzonych i konsekwentnie rozwijanych przez Polski Związek Narciarski: Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy następców Mistrza” i Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” uznawane są ze względu na swój zasięg oraz oddziaływanie społeczne za jedne z najbardziej udanych i pozytywnie odbieranych przez środowiska sportowe i media tego typu przedsięwzięć w Europie.

W ubiegłym sezonie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej młodziczek młodszych zjaęła Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko), a najlepszym młodzikiem młodszym okazałsię Michał Szwast z IKN Górnik Iwonicz. W rywalizacji młodziczek nie miała sobie równych Catherine Spierenburg, wśród młodzików najlepszy był Paweł Leja (obydwoje z BKS WP Kościelisko). W juniorach młodszych od początku do końca rywalizacji miejsce lidera utrzymał Mateusz Janik z UKN Melafir Czarny Bór. Wśród juniorek młodszych najlepsza okazała się Kinga Kubicka z UKS G-8 Bielany. W zestawieniu klubów najwięcej punktów (4590) zdobył MKS Karkonosze Jelenia Góra. Na drugim miejscu, ze stratą 419 „oczek” znalazł się BKS WP Kościelisko. Trzecią lokatę wywalczył UKN Melafir Czarny Bór z dorobkiem 3766 pkt.

Komunikat 2

Regulamin zawodów 2013/2014

 

Regulamin „Celuj w Igrzyska” edycja 2013/2014

Regulamin zawodów w sezonie 2013/2014
Założenia
Organizacja zawodów dla młodzieży w trzech ośrodkach biathlonowych w Polsce.
· Termin: styczeń-marzec 2014,
· Kategorie wiekowe dla dziewcząt i chłopców – junior młodszy, juniorka młodsza, młodzik, młodziczka, młodzik młodszy, młodziczka młodsza
· Punktacja zgodnie z zasadami punktacji Pucharu Świa

Wydarzenia

sierpień, 2022

Brak zawodów

Portal informacyjny

Portal informacyjny

POLADA

POLADA

X