REGULAMIN_ODZNAKI_MŁODEGO_BIATHLONISTY

1. Polski Związek Biathlonu ustanawia Odznakę Młodego Biathlonisty w dalszej części
regulaminu zwaną OMB oraz regulamin jej zdobywania.
2. Nadzór nad przyznawaniem OMB prowadzi Kierownik Wyszkolenia PZBiath.
3. Celem zdobywania OMB jest:
a. popularyzacja biathlonu wśród dzieci (przede wszystkim uczestników programu
ITMZB);
b. wprowadzenie do systematycznego treningu sportowego;
c. nauczanie prowadzenia rejestracji treningów poprzez prowadzenie mini
dzienniczka treningowego.
4. Ustanawia się 3 stopnie OMB:
a. Brązową,
b. Srebrną,
c. Złotą.
5. OMB zdobywa się w kolejności:
a. uczniowie klas I-III: brązową
b. uczniowie klas IV-V: brązową, srebrną
c. uczniowie klasy VI i starsi: brązową, srebrną, złotą
6. OMB zdobywa się poprzez gromadzenie punktów za niżej wymienione aktywności
sportowe:
a. bieg/cross 1km=1pkt
b. bieg na łyżworolkach, nartorolkach, nartach 1km=2pkt
c. jazda na rowerze 10 km= 1 pkt
d. strzelanie (kbks) 10 strzałów=1pkt
e. strzelanie(pneumatyk) 25 strzałów=1pkt
f. strzelanie(laser) 50 strzałów=1pkt
g. udział w zawodach biathlonowych BDK = 10pkt + punkty za pokonany dystans i
strzelanie(laser)
h. udział w zawodach biathlonowych wojewódzkich i ogólnopolskich= 15 pkt (za
każdą konkurencję) + punkty za pokonany dystans i strzelanie (kbks)
*w przypadku naliczania punktów za dystans za niepełny kilometr ≤0,5 zaokrąglamy w dół,
natomiast >0,5 zaokrąglamy w górę, np. dystans 1,3km = 1pkt, natomiast 1,6 km= 2 pkt.

7. Punkty zaliczone do zdobycia poprzedniej odznaki nie sumują się z punktami
zaliczanymi do zdobycia odznaki kolejnego stopnia. Punkty zdobywa się maksymalnie
w trzymiesięcznych okresach liczących się od daty wpisu pierwszej aktywności.
8. Zawodnicy dokumentują swoje aktywności (bieg, strzelanie, udział w zawodach) w
specjalnej książeczce. Potwierdzenia dokonuje podpisem nauczyciel, trener lub
opiekun.

 

data Aktywność strzały kilometry punkty Podpis
trenera
01.09.17 cross ze strzelaniem (laser) 50 5,5 6

 

9. Do zdobycia poszczególnych stopni OMB zawodnik powinien osiągnąć następującą
minimalną ilość punktów:

 

Brązowa OMB Srebrna OMB Złota OMB
Klasa I-III 300 pkt
Klasa IV-V 400 pkt 550 pkt
Klasa VI 500 pkt 600 pkt 800 pkt
Klasa VII – VIII 600 pkt 800 pkt 1000 pkt

 

10. Kolejne stopnie OMB można zdobywać w odstępie 6 miesięcy. Oznacza to, że kolejne
punkty zaczynamy zbierać już po 3 miesiącach od daty otrzymania ostatniej odznaki.
11. Wypełnione książeczki z wpisanymi aktywnościami, naliczonymi punktami za każdą
aktywność i suma punktów za rozliczany okres oraz z podpisem Trenera należy
przesłać do biura PZBiath. na adres Polski Związek Biathlonu, ul. T. Kościuszki 84, 40-
519 Katowice. Następnie po sprawdzeniu przez Kierownika Wyszkolenia zostaną
wysłane do klubu przyznane odznaki OMB a nazwiska zawodników zostaną ogłoszone
na stronie internetowej PZBiath. w programie ITMZB
www.biathlon.com.pl
12. Lista posiadaczy kolejnych stopni OMB będzie aktualizowana na bieżąco.
13. Książeczki do zapisu aktywności będą dostępne u trenerów biathlonu, nauczycieli
biorących udział w ITMZB oraz w biurze PZBiath-nieodpłatnie.
14. Trzykrotnie wypełniając normę na złotą OMB zawodnik otrzymuje specjalny
biathlonowy puchar.
15. Wszystkie sporne sprawy nie ujęte w w/w regulaminie rozstrzyga Wydział Szkolenia
(Kierownik Wyszkolenia).

1/2018 Klara Pińkowska    UKS Lider Katowice

2/2018 Olga Stanieczek      UKS Lider Katowice

3/2018 Lidia Pińkowska     UKS Lider Katowice

4/2018 Martyna Jaskólska UKS Karlik Chorzów

5/2018 Małgorzata Marek UKS Szczytnik

6/2018 Amelia Bednarska UKS Szczytnik

7/2018 Zuzanna Sadownik UKS Szczytnik

8/2018 Mateusz Bednarski UKS Karlik Chorzów

9/2018 Dawid Michalak BLKS Żywiec

10/2018 Gabriela Kanior BLKS Żywiec

11/2018 Ksawery Kanior BLKS Żywiec

12/2018 Magdalena Karnafel BLKS Żywiec

13/2018 Ola Jacenowicz UKS Szczytnik

14/2018 Korneliusz Gawłowski UKS Karlik Chorzów

15/2018 Dominik Jarosz UKS Krokus Piechowice

16/2018 Izabela Razmus UKS Krokus Piechowice

17/2018 Michał Szatkowski UKS Krokus Piechowice

18/2018 Paulina Pochciał UKS Lider Katowice

19/2018 Jakub Jedziniak UKS Krokus Piechowice

20/2018 Paula Szyndrowska

21/2018 Bartek Zięba

22/2018 Kamil Stolarczyk UKS Krokus Piechowice

23/2018 Katarzyna Lach UKS Krokus Piechowice

24/2018 Katarzyna Kujałowicz UKS Krokus Piechowice

25/2018 Anita Ryś UKS Krokus Piechowice

26/2018 Kinga Marcinkiewicz UKS Krokus Piechowice

27/2018 Weronika Koziura UKS Krokus Piechowice

28/2018 Aleksandra Kujałowicz UKS Krokus Piechowice

29/2018 Dawid Głowala UKS Krokus Piechowice

30/2018 Emilia Narkiewicz UKS Krokus Piechowice

31/2018 Dagmara Kozłowska UKS Krokus Piechowice

32/2018 Tymoteusz Wąsiewski UKS Krokus Piechowice

33/2018 Radosław Jośko UKS Krokus Piechowice

34/2018 Paweł Patuszczyk UKS Krokus Piechowice

35/2018 Aleksander Bukała UKS Krokus Piechowice

36/2018 Kamil Pichulski UKS Krokus Piechowice

37/2018 Justyna Pichulska UKS Krokus Piechowice

38/2018 Maja Fic UKS Szczytnik

39/2018  Otylia Kocur UKS Strzał Wodzisław

40/2018  Martyna Prajsnar UKS Strzał Wodzisław

41/2018 Filip Babiński UKS Karlik Chorzów

42/2018 Miłosz Gołdyn UKS Kamieńczyk

43/2018 Maja Warchoł UKS Kamieńczyk

44/2018 Nicola Budnik MKS Karkonosze Jelenia Góra

45/2018 Bianka Warchoł UKS Kamieńczyk

46/2018 Wiktoria Pyziak UKS Kamieńczyk

1/2019 Kornelia Kmiecik MUKN Pod Stróżą

2/2019 Dominika Leśniara UKN Melafir Czarny Bór

3/2019 Kornelia Arendarczyk UKN Melafir Czarny Bór

4/2019 Weronika Dyczkowska MUKN Pod Stróżą

5/2019 Ola Szajnowska MUKN Pod Stróżą

6/2019 Oliwia Arendarczyk MUKN Pod Stróżą

7/2019 Jakub Potoniec MUKN Pod Stróżą

8/2019 Hanna Dereń MUKN Pod Stróżą

9/2019 Milena Liber MUKN Pod Stróżą

19/2019 Anna Sikora UKS Krokus Piechowice

20/2019 Zuzanna Szczybura UKS Krokus Piechowice

21/2019 Dawid Miller UKS Krokus Piechowice

22/2019 Hela Gajda UKS Krokus Piechowice

23/2019 Anna Gancarek UKS Krokus Piechowice

24/2019 Martyna Maconko UKS Krokus Piechowice

25/2019 Wojciech Szulakowski UKS Krokus Piechowice

26/2019 Zofia Kotylak UKS Krokus Piechowice

27/2019 Kamil Narkiewicz UKS Krokus Piechowice

28/2019 Borys Narkiewicz UKS Krokus Piechowice

29/2019 Patryk Górski UKS Krokus Piechowice

34/2019 Gaja Bochyńska UKS Lider Katowice

35/2019 Sylwester Jasica BLKS Żywiec

36/2019 Jakub Winter MUKN „Pod Stróżą”

37/2019 Maria Bizoń MUKN „Pod Stróżą”

38/2019 Stanisław Bodzek MUKN „Pod Stróżą”

39/2019 Nikola Garnkowska MUKN „Pod Stróżą”

44/2019 Wiktoria Serafin MKS Karkonosze Jelenia Góra

45/2019 Wiktoria Głodek MKS Karkonosze Jelenia Góra

46/2019 Michalina Kulik UKS Kamieńczyk

47/2019 Woźniak Mateusz UKS Mieroszów

48/2019 Wardzińska Iga UKS Mieroszów

49/2019 Kamila Woźniak UKS Mieroszów

50/2019 Oliwia Zięcina UKS Mieroszów

51/2019 Bartosz Dewiszek UKS Mieroszów

52/2019 Natalia Biernat MKS Karkonosze Jelenia Góra

53/2019 Ada Chrostek MKS Karkonosze Jelenia Góra

54/2019 Mateusz Skąpski UKS Kamieńczyk

1/2020 Antonina Plewa UKS Olimpijczyk Sosnówka

2/2020 Krzysztof Karnasiewicz MKS Karkonosze Jelenia Góra

3/2020 Mariusz Janikowski UKS Kamieńczyk

4/2020 Bartłomiej Dworak UKS Kamieńczyk

5/2020 Oliwia Nowak UKS Kamieńczyk

6/2020 Gabriel Sadło UKS Kamieńczyk

7/2020 Dominik Binias UKS Kamieńczyk

8/2020 Olek Majewski UKS Lider Katowice

9/2020 Jakub Ludwisiak MKS Karkonosze Jelenia Góra

10/2020 Julian Szybajło UKS Kamieńczyk

11/2020 Zofia Golec UKS Kamieńczyk

12/2020 Anita Zwolińska MKS Karkonosze Jelenia Góra

14/2020 Julia Lutowska UKS Statima Biathlon Team

18/2020 Julia Tarnawska UKS Krokus Piechowice

22/2020 Milena Kobiela MKS Karkonosze Jelenia Góra

24/2020 Jan Kiełtyka MKS Karkonosze Jelenia Góra

3/2021 Martyna Ujmiak BLKS Żywiec

4/2021 Dominika Ciućka BLKS Żywiec

5/2021 Aleksandra Ciućka BLKS Żywiec

6/2021 Klaudia Drozd BLKS Żywiec

7/2021 Wiktoria Śleziak BLKS Żywiec

8/2021 Patrycja Jasiewicz BLKS Żywiec

10/2021 Igor Chrabąszcz UKS Krokus Piechowice

11/2021 Zuzanna Russek UKS Olimpijczyk Sosnówka

12/2021 Tymoteusz Bigda UKS Krokus Piechowice

13/2021 Paulina Tarapacz UKS Lider Katowice

14/2021 Milena Potocka UKS Lider Katowice

15/2021 Jakub Potocki UKS Lider Katowice

18/2021 Matylda Watoła UKS Lider Katowice

20/2021 Kaja Wardzińska UKS Mieroszów

21/2021 Kaja Rus UKS Ósemka

22/2021 Lena Wojciechowska UKS Mieroszów

23/2021 Wiktoria Stefaniak UKS Mieroszów

24/2021 Amelia Jurasz UKS Ósemka

27/2021 Piotr Zaczyk UKS Biathlon Chorzów

28/2021 Łukasz Bednarski UKS Biathlon Chorzów

29/2021 Michał Babiński UKS Biathlon Chorzów

47/2018 Jakub Jedziniak UKS Krokus Piechowice

10/2019 Gabriela Kanior BLKS Żywiec

11/2019 Ksawery Kanior BLKS Żywiec

12/2019 Magdalena Karnafel BLKS Żywiec

13/2019 Bartek Zięba BLKS Żywiec

14/2019 Emilia Narkiewicz UKS Krokus Piechowice

15/2019 Kamil Stolarczyk UKS Krokus Piechowice

16/2019 Aleksandra Kujałowicz UKS Krokus Piechowice

17/2019 Anita Ryś UKS Krokus Piechowice

18/2019 Katarzyna Kujałowicz UKS Krokus Piechowice

30/2019 Klara Pińkowska UKS Lider Katowice

31/2019 Olga Stanieczek UKS Lider Katowice

32/2019 Lidia Pińkowska UKS Lider Katowice

33/2019 Paulina Pochciał UKS Lider Katowice

40/2019 Martyna Prajsnar UKS Statima Biathlon Team

13/2020 Gaja Bochyńska UKS Lider Katowice

15/2020 Maja Warchoł UKS Kamieńczyk

16/2020 Bianka Warchoł UKS Kamieńczyk

17/2020 Anna Gancarek UKS Krokus Piechowice

19/2020 Martyna Maconko UKS Krokus Piechowice

20/2020 Zofia Kotylak UKS Krokus Piechowice

21/2020 Wiktoria Pyziak MKS Karkonosze Jelenia Góra

23/2020 Michalina Kulik MKS Karkonosze Jelenia Góra

25/2020 Anita Zwolińska MKS Karkonosze Jelenia Góra

1/2021 Helena Gajda UKS Krokus Piechowice

16/2021 Martyna Jaskólska UKS Biathlon Chorzów

30/2021 Julia Lutowska UKS Biathlon Chorzów

41/2019 Jakub Jedziniak UKS Krokus Piechowice

42/2019 Magdalena Karnafel BLKS Żywiec

43/2019 Gabriela Kanior BLKS Żywiec

2/2021 Anna Gancarek UKS Krokus Piechowice

9/2021 Zofia Kotylak UKS Krokus Piechowice

17/2021 Olga Stanieczek UKS Lider Katowice

19/2021 Lidia Pińkowska UKS Lider Katowice

25/2021 Klara Pińkowska UKS Lider Katowice

26/2021 Aleksandra Kujałowicz UKS Krokus Piechowice

Aktualności

Polki bez przełamania w sprincie

Mieszkająca w Ostersund Hanna Oeberg wygrała rozgrywany tam bieg sprinterski. Dla Szwedki to siódme zwycięstwo w…

Zbylut poza punktami w Idre

Franziska Hildebrand wysłała trenerom pierwszej reprezentacji Niemiec jasny sygnał chęci powrotu do Pucharu Świata. Niemka…

„Koniec końców nie było tak źle”

Jedną z niewielu osób w polskiej reprezentacji, która po sobotniej inauguracji może mieć małe powody…

Tylko Jakieła z punktami Pucharu IBU

W sobotę wznowiono rywalizację w ramach Pucharu IBU w Idre. Sprinty wygrali Franziska Hildebrand i Alexander…

Nieudana inauguracja Biało-Czerwonych

Marketa Davidova i Sturla Holm Laegreid rozpoczęli sezon 2021/22 od zwycięstwa w pierwszych zawodach Pucharu…

Mąka otworzy sezon PŚ

Punktualnie o godzinie 11:45 na trasie biegu indywidualnego w Ostersund pojawi się Anna Mąka. Polka…

Męska kadra powalczy o awans na igrzyska

Walka o wyjazd na igrzyska olimpijskie – taki cel przyświeca naszym biathlonistom przed rozpoczynającym się…

Żuk: Forma biegowa idzie w dobrym kierunku

Biegiem indywidualnym na dystansie 15km zainauguruje w sobotę kolejny sezon Pucharu Świata. W stawce zawodniczek…

Zbylut najlepszą z Polek na inaugurację Pucharu IBU

Za nami pierwsze oficjalne starty biathlonowe w sezonie 2021/22. Sprinty w Idre zaliczane do klasyfikacji…

W czwartek rusza Puchar IBU w Idre

Nie w Ostersund, a w położonym 300km obok Idre rozegrane zostaną pierwsze oficjalne zawody w…

WYNIKI ZAWODÓW ONLINE
Wydarzenia

listopad, 2021

25lisallday28Puchar IBUIdre

27lisallday28Puchar ŚwiataOestersund

Portal informacyjny

Portal informacyjny

POLADA

POLADA

X