Fabian Suchodolski w TOP 10 Pucharu IBU Juniorów

-
02
-
2024

Zakończyły się ostatnie biegi zaliczane do Pucharu IBU Juniorów w Jakuszycach. W niedzielnych sprintach ponownie z dobrej strony zaprezentował się Fabian Suchodolski, który wylądował w pierwszej dziesiątce.

W rywalizacji panów zwyciężył Austriak Lukas Haslinger, który na strzelnicy popełnił jeden błąd na strzelnicy. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny David Neumayr, który także zaliczył jedno pudło i na mecie stracił 20,2 sekundy. Na najniższym stopniu podium pod dwóch niecelnych strzałach stanął Niemiec Benjamin Menz (+20.9). Ponownie w pierwszej dziesiątce znalazł się polski biathlonista – tym razem Fabian Suchodolski. Polak zaliczył jedno pudło i do zwycięzcy stracił 45 sekund. Punkty zdobyli także 37. Kacper Brzoska (+2:52.2), oraz 40. Maciej Łapka (+2:59.7). Oboje na strzelnicy popełnili trzy błędy. Bardziej odległe miejsca zajęli: Mariusz Pływaczyk (+4:53.6) i Dawid Filip (+7:12.4), którzy wylądowali na 62 i 81. miejscu.

Jako drugie na trasę w Jakuszycach wybiegły panie. Całe podium należało do Austriaczek. Zwycięstwo odniosła Anna Andexer (1 pudło), przed Wilmą Anhaus (1 pudło, +1:31.1) i Larą Wagner (2 pudła, +1:31.3). Polki nie wywalczyły punktów. Najwyżej sklasyfikowana została Aleksandra Szajnowska, która po 2 pudłach straciła do zwyciężczyni ponad 5 i pół minuty i zajęła 44. miejsce. Oliwia Arendarczyk oraz Zuzanna Sadownik popełniły po cztery błędy na strzelnicy i zajęły odpowiednio 46 i 47. lokatę. O jeden błąd więcej popełniły Klaudia Niedurny i Milena Widlak, które wylądowały na 62 i 66. miejsce.