LMŚ: Znakomite występy polskich biathlonistów

-
08
-
2024

Sobota podczas letnich mistrzostw świata w biathlonie upłynęłą pod znakiem tradycyjnych sprintów. Znakomite miejsca wywalczyli dziś reprezentanci Polski, którzy plasowali się w czołówce.

W rywalizacji juniorów spore emocje zagwarantował nam Fabian Suchodolski. Polak pomylił się tylko raz na strzelnicy i ostatecznie zajął piąte miejsce. Ze złota cieszył się reprezentant Ukrainy. To Vitalii Mandzyn, który na strzelnicy zachował czyste konto. W czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze jeden Polak. Konrad Badacz trzykrotnie biegał karne rundy i był dziesiąty. Jakub Potoniec był 24. (3 p), a Kacper Brzóska 32. (4 p). W zmaganiach juniorek Polki prasowały się w trzeciej dziesiątce.

Wyniki: junior | juniorka

Wśród seniorów bardzo dobrze spisał się dziś także Wojciech Skursa. W piątek, jako jedyny z męskiej kadry, awansował do trzydziestki super sprintu. Tym razem zachował czyste konto w tradycyjnym sprincie i tylko niespełna 10 sekund zabrakło mu do medalu. Ostatecznie był czwarty. Tomasz Jakieła pudłował trzy razy i był 59. Wygrał Jakub Stvrtecky.

Wyniki

Emocji nie zabrakło też w rywalizacji seniorek. Do samego końca w walce o medale była Joanna Jakieła. Polka pomyliła się raz na strzelnicy i ostatecznie skończyła na czwartym miejscu. Do medalu brakło jej ledwie 6 sekund. Dwie pozycje niżej uplasowała się Kamila Żuk, która też zaliczyła jedno pudło. Dzięki temu dwie Polki pojawiły się na dekoracji kwiatowej. Anna Mąka była 15. (1 p), Kamila Cichoń 24. (1 p), a Natalia Sidorowicz 36 (3 p).