Pierwsze punkty i życiowy wynik Konrada Badacza

-
01
-
2024

Bieg pościgowy mężczyzn w ramach zawodów Pucharu Świata w Oberhofie zakończył się zwycięstwem Endre Stroemsheima. Całe podium zostało zdominowane przez Norwegów. Życiowy wynik osiągnął Konrad Badacz, który zajął 35. miejsce i zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze.

Endre Stroemsheim na strzelnicy pomylił się dwukrotnie, ale nie przeszkodziło mu to w wygranej. Drugie miejsce zajął Sturla Holm Laegreid, który także zaliczył dwie karne rundy, a do kolegi z drużyny stracił 17,8 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Johannes Dale-Sjevdal (+36,4), który miał jeden niecelny strzał. Norwegowie zajęli jeszcze kolejne dwa miejsca, na których uplasowali się bracia Boe. Czwarty był Tarjei, który zaliczył trzy pudła na strzelnicy, a piąty Johannes Thingnes, który popełnił o jeden błąd więcej.

Konrad Badacz startował z 47. pozycji, którą zajął w piątkowym sprincie. Awansował aż o dwanaście pozycji. Popełnił tylko jeden błąd na strzelnicy na ostatnim strzelaniu i finiszował na 35. miejscu. Do zwycięzcy stracił 3 minuty i 48 sekund. To dla polskiego zawodnika najlepszy wynik w karierze i premierowe punkty Pucharu Świata.