Anna Nędza-Kubiniec otarła sie o medal mistrzostw Europy

-
02
-
2024

Końca dobiegły historyczne mistrzostwa Europy juniorów w Jakuszycach. W niedzielę zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w biegach ze startu wspólnego. Najlepszy wynik uzyskała Anna Nędza-Kubiniec, która otarła się o medal.

Na początek do biegu masowego przystąpiło 60 zawodniczek. Z bardzo dobrej strony pokazały się Polki. Anna Nędza-Kubiniec popełniła trzy błędy, ale zdołała wywalczyć czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło jej ledwie 8 sekund. Podczas dekoracji mogliśmy zobaczyć jeszcze jedną naszą zawodniczkę. To Barbara Skrobiszewska, która zaliczyła dwie karne rundy i zajęła szóste miejsce. To najlepsze wyniki reprezentantek biało-czerwonych podczas czempionatu Europy w Jakuszycach. Wygrała ponownie Anna Andexer z Austrii.

Miejsca Polek: 4. Anna Nędza-Kubiniec, 6. Barbara Skrobiszewska, 28. Oliwia Arendarczyk, 31. Aleksandra Szajnowska, 46. Emilia Zasadna, 56. Klaudia Niedurny.

Pełne wyniki

W rywalizacji mężczyzn do ostatniego strzelania w walce o medale było dwóch Polaków. Jakub Potoniec na pięć strzałów przed końcem zajmował drugie miejsce. Trzy pudła w połączeniu z jednym przy trzeciej wizycie na strzelnicy spowodowały, że biało-czerwony spadł na 7. miejsce. Szansy nie wykorzystał też Marcin Zawół, który mylił się łącznie sześć razy i ostatecznie musiał zadowolić się 9. lokatą.

Miejsca Polaków: 7. Jakub Potoniec, 9. Marcin Zawół, 20. Maciej Łapka, 28. Fabian Suchodolski, 32. Kacper Brzóska, 59. Mariusz Pływaczyk.