-
12
-
2022

Konrad Badacz w pięknym stylu zwyciężył w biegu sprinterskim otwierającym sezonu Pucharu IBU Juniorów. Polak wygrał w Martell z przewagą niemal pół minuty nad drugim zawodnikiem. 19-latek nie miał sobie równych pod względem czasu biegu.

W zawodach udział wzięło ponad 130 zawodników, przez co rywalizacja była rozciągnięta w czasie, ale już po kilkudziesięciu minutach jasne było, że jedną z głównych postaci będzie Konrad Badacz. Młody Polak w świetnym tempie pokonywał kolejne kilometry, a do tego nieźle spisywał się na strzelnicy. Podczas pierwszego strzelania był bezbłędny, w stójce spudłował tylko raz. Żaden z rywali nie był w stanie zbliżyć się do czasu, który na mecie uzyskał Badacz. Zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra wygrał i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Drugie miejsce wywalczył Austriak Lukas Haslinger, który przy takim samym strzelaniu stracił do Polaka 26 sekund. Tuż za nim uplasował się wicemistrz świata juniorów z Soldier Hollow w biegu sztafetowym Elia Zeni. Włoch jako jedyny z trójki najlepszych biegał dwie karne rundy.

Świetnie pod względem strzeleckim wypadli Fabian Suchodolski, Kacper Brzóska oraz Hubert Matusik, którzy byli w gronie ośmiu bezbłędnych zawodników. Biegowo najlepiej z tej trójki zaprezentował się Suchodolski, który zajął 19. miejsce, co jest jego nowym rekordem życiowym na tym poziomie zawodów. Podobnie ma się sprawa z Brzóską, dla którego 13 oczek za 28. miejsce jest pierwszą zdobyczą punktową w karierze. Matusik ze stratą trzech i pół minuty do Badacza zajął 45. miejsce.

Jakub Potoniec po dwóch karnych rundach uplasował się na 56. pozycji, Grzegorz Galica z siedmioma pudłami na koncie sklasyfikowany został na 72. lokacie, a Kamil Cedzidło z 50% skutecznością strzelecką ukończył zawody na 87. miejscu.