Skrobiszewska i Guńka ze złotymi medalami

-
03
-
2024

W sobotę 23 marca w Dusznikach-Zdrój odbyły się biegi pościgowe w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biathlonie. Złote medale wywalczyli Barbara Skrobiszewska i Jan Guńka.

Najpierw na trasę ruszyli panowie. Guńka zwyciężył mimo dwóch błędów na strzelnicy, jednym w pozycji leżącej i jednym w stojącej. Drugie miejsce zajął Fabian Suchodolski, który także zaliczył dwa pudła, jednak słabsza dyspozycja biegowa sprawiła, że na mecie stracił do Guńki 38,8 sekundy. Brązowy medal wywalczył Konrad Badacz po aż sześciu niecelnych strzałach.

W rywalizacji pań Barbara Skrobiszewska zwyciężyła chociaż popełniła aż sześć błędów na strzelnicy. Zdecydowanie lepiej poradziła sobie w biegu, co pozwoliło jej wyprzedził drugą Klaudię Topór o 22,1 sekundy, która błędów w strzelaniu popełniła o połowę mniej. Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Nędza-Kubiniec z siedmioma pudłami na koncie.