Bardzo dobry wynik Kacpra Guńki w Pucharze IBU

-
01
-
2024

Bieg pościgowy kobiet w ramach zawodów Pucharu Świata w Oberhofie zakończył się zwycięstwem Francuzki Julii Simon. Polki tym razem nie zdobyły punktów.

W rywalizacji sprinterskiej mężczyzn w Martell startowała czterech naszych biathlonistów. Po punkty sięgnęło dwóch. Najwyżej uplasował się właśnie Kacper Guńka, który do perfekcyjnego strzelania dorzucił całkiem niezły czas biegowy (33. pod tym względem) i dzięki temu zajął 12. miejsce. Nigdy wcześniej nie udało mu się w zawodach tej rangi zająć tak wysokiej pozycji. Biegowo lepszy wynik uzyskał Patryk Bryn, ale dwa pudła dały mu 31. miejsce. Tomasz Jakieła była 41. (1 pudło), a Fabian Suchodolski 67. (5 p). Wygrał Norweg Isak Frey.

Wyniki

Wśród kobiet po punkty sięgnęła jedynia Kamila Cichoń, która po bezbłędnym strzelaniu zajęła 31. lokatę. Jeden błąd na strzelnicy zaliczyła Magda Piczura i dało to jej 45. lokatę. Anna Nędza-Kubiniec po trzech pudłach na pierwszym strzelaniu, zajęła 52. miejsce. Barbara Skrobiszewska nie wystartowała, a triumf odniosła Norweżka Maren Kirkeeide.