Cichoń i Nędza-Kubiniec z punktami Pucharu IBU

-
01
-
2024

W piątek we włoskim Ridnaun-Val Ridanna rozegrane zostały biegi masowe z udziałem 60. zawodniczek i zawodników. Punkty spośród Polaków zdobyli: Kamila Cichoń i Andrzej Nędza-Kubiniec.

W rywalizacji pań, najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowała się Kamila Cichoń (+4:01.6), która po trzech pudłach na strzelnicy zajęła 32. lokatę. Blisko punktowanej pozycji była Magda Piczura. Ona popełniła o jeden błąd mniej i zajęła 42. miejsce. Na strzelnicy słabo wypadła Anna Nędza-Kubiniec. Polka zaliczyła siedem pudeł i zajęła 48. miejsce. Bieg zwyciężyła bezbłędna Niemka Johanna Puff.

U mężczyzn z dobrej strony pokazał się Andrzej Nędza-Kubiniec. Polak zaliczył trzy niecelne strzały, co wystarczyło na zajęcie 29. lokaty, ze stratą prawie 3 minut i 20 sekund. Pozostali Polacy nie zdobyli punktów. Patryk Bryn (+4:30.6) po czterech pudłach na strzelnicy zajął 46. miejsce. Natomiast Tomasz Jakieła (+5:41.6) po czterech błędach w strzelaniu, wylądował na 52. pozycji. Tak jak u pań, zwycięstwo odniósł reprezentant Niemiec - Danilo Riethmueller.