Cztery Polki w TOP40 mass startu w Martell

-
12
-
2022

Anna Andexer z Austrii wygrała bieg ze startu wspólnego z udziałem 60 zawodniczek, który kończył rywalizację kobiet podczas Pucharu IBU Juniorów w Martell. Z sześciu Polek najlepiej spisała się Daria Gembicka, która finiszowała na trzynastym miejscu.

Do ostatniego strzelania stawce przewodziła bezbłędna Katerina Pavlu. Czeszka podczas czwartej wizyty na strzelnicy spudłowała jednak aż trzykrotnie i spadła na dziesiąte miejsce. Jej wpadkę wykorzystała Anna Andexer z Austrii, która wcześniej sama biegała dwie karne rundy. Na metę wpadła pierwsza z dużą przewagą nad drugą zawodniczką. Johanna Puff z Niemiec przy takim samym bagażu kar za strzelanie straciła do niej 38 sekund.

Trzecie miejsce zajęła Kaja Zorc ze Słowenii. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów Sara Scattolo po trzech niecelnych strzałach przecięła linię mety na piątym miejscu.

Do półmetka pozycję w czołówce utrzymywała Daria Gembicka. Po jednym pudle w postawie leżąc Polka była siódma. Łącznie cztery karne rundy w stójce sprawiły, że ostatecznie uplasowała się poza pierwszą dziesiątką. Ze stratą prawie trzech minut zajęła trzynaste miejsce.

Pucharowe punkty wywalczyły również Anna Nędza-Kubiniec (6 karnych rund, 27. miejsce), Klaudia Topór (3 karne rundy, 33. miejsce) i Barbara Skrobiszewska (8 karnych rund, 36. miejsce). Amelia Liszka spudłowała ośmiokrotnie i sklasyfikowana została na 51. pozycji, Emilia Zasadna po dziewięciu niecelnych strzałach dotarła do mety na 56. lokacie.

W przyszłym tygodniu rywalizacja w Pucharze IBU Juniorów przeniesie się do Austrii. W Obertilliach rozegrane zostaną biegi indywidualne, sztafety mieszane i sprinty.