Czwarte miejsce Niedurny na zakończenie Liatoppen

-
04
-
2019

W niedzielę - ostatniego dnia Liatoppen Festival - rozegrano biegi ze startu wspólnego. Najlepiej z ośmiorga reprezentantów Polski wypadła Klaudia Niedurny, która w wyścigu trzynastolatek zajęła czwarte miejsce.

Ponownie na starcie we wszystkich rocznikach stanęło ponad 1000 młodych biathlonistów. Zawody rozgrywane były z krótką przerwą od 9:00 niemal do 18:00. Nasza reprezentacja złożona z triumfatorów 9. edycji "Celuj W Igrzyska" znów odegrała jedną z czołowych ról.

Przypomnijmy, że w sobotę sprinty w swoich kategoriach wygrali Klaudia Niedurny oraz Konrad Badacz. Zawodniczka UKS Statima Biathlon Team Chorzów była bardzo blisko powtórzenia swojego sukcesu w niedzielnym biegu masowym. Ostatecznie zajęła lokatę tuż za podium.

W TOP20 w swoim roczniku uplasowali się jeszcze Bartosz Penkała i Barbara Skrobiszewska. Konrad Badacz tym razem finiszował z 23. czasem dnia.