Czworo Polaków z punktami w Pucharze IBU

-
11
-
2023

Ostatniego dnia listopada odbyły się pierwsze w tym sezonie zmagania w ramach Pucharu IBU. Po punkty do klasyfikacji generalnej sięgnęło czworo reprezentantów Polski.

W biegu indywidualnym kobiet spośród biało-czerwonych najlepiej spisała się Anna Nędza-Kubiniec. Dwa błędy na dwóch ostatnich strzelaniach pozwoliły naszej zawodniczce na zajęcie 18. miejsca. Na 31. lokacie zmagania ukończyła Dominika Bielecka, której doliczono do czasu trzy karne minuty. Z takim samym wynikiem strzeleckim pozycję niżej sklasyfikowana została Magda Piczura. Triumfowała Francuzka Jeanne Richard.

W zmaganiach mężczyzn w czołowej czterdziestce znalazł się Kacper Guńka. Polak trzykrotnie spudłował i został sklasyfikowany na 35. lokacie. Wojciech Skorusa zajął 61. miejsce (4 pudła), a Patryk Bryn 74. pozycję (8 pudeł). Johan-Olav Boton z Norwegii był dziś najlepszy.