-
08
-
2023

Drugiego dnia Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach (20.08) w Dusznikach-Zdroju rozegrane zostały biegi pościgowe oraz indywidualne. W biegu pościgowym jako pierwsi wystartowali seniorzy oraz juniorzy. Start odbywał się co 5 sekund.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii seniorskiej, stanął Kacper Guńka (BKS WP Kościelisko) z przewagą 25 sekund oraz trzema niecelnymi strzałami. W juniorach najlepszy okazał się Fabian Suchodolski (UKS Biathlon Chorzów). Na strzelnicy spudłował trzy razy i ostatecznie na mecie pojawił się ponad minutę przed drugim zawodnikiem.

Zwycięstwo w kategorii seniorskiej kobiet wywalczyła Anna Mąka (BKS WP Kościelisko). Kończąc bieg z przewagą 15 sekund oraz czterema rundami karnymi. W juniorkach tytuł Mistrzyni Polski po raz drugi, zdobyła Barbara Skrobiszewska (MKS Karkonosze Jelenia Góra) z pięcioma niecelnymi strzałami.

Grzegorz Galica (BKS WP Kościelisko) oraz Amelia Liszka (BKS WP Kościelisko) ponownie zdobyli tytuły Mistrzowskie w kategorii junior młodszy i juniorka młodsza.

W południe odbyły się starty biegów indywidualnych dla kategorii młodzik oraz młodziczka. Wśród mężczyzn zwyciężył Aurelio Latuszewski (UKS Strzał Wodzisław Śląski), a w kobietach Maja Fic (MKS Duszniki Zdrój).