Dwanaście państw z medalami MEJ w Pokljuce

-
02
-
2018

Aż sześć z ośmiu złotych medali MEJ w Pokljuce padło łupem reprezentantów Rosji. W sumie medale podczas zawodów wywalczyli przedstawiciele dwunastu państw. Drugi rok z rzędu w tej grupie znalazła się Polska.Natalia Tomaszewska, Joanna Jakieła, Przemysław Pancerz oraz Marcin Szwajnos wywalczyli brązowy medal w sztafecie mieszanej. To 25. krążek w historii startów Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów. W klasyfikacji medalowej zawodów w Pokljuce znaleźliśmy się na dziesiątym miejscu ex equo z Białorusią i Czechami.Mistrzostwa zdecydowanie należały do Rosji. Reprezentanci tego kraju nie wywalczyli złotych medali tylko w dwóch konkurencjach - supermikście oraz biegi indywidualnym juniorek. Z 24 medali zgarnęli aż 10. Największą gwiazdą mistrzostw został Igor Malinowski, który wygrywał w sztafecie mieszanej, sprincie oraz biegu pościgowym.