-
01
-
2022

Ragnhild Femsteinevik wygrała sprint w Osrblie zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Najlepsza z Polek, Joanna Jakieła, uplasowała się na 24. pozycji.

Dla 27-letniej Norweżki to już druga pucharowa wygrana w tym sezonie. Poprzednio wygrywała bieg masowy w Sjusjoen. Przed świętami miała okazję wystartować nawet w zawodach Pucharu Świata, ale po 77. miejscu w sprincie w Annecy została z powrotem odesłana do startu w drugiej reprezentacji. Na poziomie Pucharu IBU radzi sobie zdecydowanie lepiej - w pierwszym z dwóch sprintów w Osrblie wręcz znokautowała rywalki. Wygrała z przewagą blisko 50 sekund nad Gilonne Guigonnat z Francji. Juni Arnekleiv z Norwegii, która zajęła trzecie miejsce, straciła kolejne 5 sekund.

Zwrócić uwagę trzeba na świetne strzelanie czołówki sobotniej rywalizacji - z czołowej dziesiątki tylko ósma Lisa Spark z Niemiec miała na swoim koncie karną rundę. Tej nie ustrzegła się również Joanna Jakieła, która dodatkowe 150m pokonywała po strzelaniu w postawie stojąc. Ze stratą minuty i 41 sekund zajęła 24. miejsce, co jest jej najlepszym rezultatem w sezonie.

Pucharowe punkty wywalczyła również Kinga Zbylut, która meldowała się na karnej rundzie po obu wizytach na strzelnicy. Zawodniczka BKS WP Kościelisko sklasyfikowana została na 39. pozycji. Magdalena Gwizdoń również z dwoma pudłami na koncie uzyskała 51. czas dnia. Z kolei Natalia Tomaszewska nie trafiła do celu tylko raz, ale uplasowała się na dalekiej 71. lokacie.

Liderką klasyfikacji generalnej pozostała Anastazja Szewczenko, druga w dalszym ciągu jest Franziska Hildebrand - obie zawodniczki nie startowały w sobotę. Najwyżej z Polek plasuje się Joanna Jakieła, która zajmuje 60. pozycję.