-
01
-
2018

Biathloniści oraz biathlonistki z Francji zdominowali pierwszy dzień zmagań podczas Pucharu IBU Juniorów w Novym Meście. Reprezentanci Polski nie zdołali wywalczyć pucharowych punktów. Najlepszym rezultatem może się pochwalić Tadeusz Nędza-Kubiniec, który zajął 47. miejsce.To był francuski dzień w Novym Meście. Reprezentancie tego kraju na sześć miejsc na podium, wywalczyli aż cztery. Na najwyższym stopniu zarówno w sprincie juniorów, jak i juniorek, stawał przedstawiciel Trójkolorowych.Wśród mężczyzn triumfował Emilien Claude, młodszy brat Florenta i Fabiene'a, który w przeszłości zostawał złotym medalistą Youth Olympic Games w Lillehammer. Claude wyprzedził o pięć sekund dwojego rodaka Martina Perillat Bottoneta, który jednak w przeciwieństwie do zwycięzcy musiał biegać karną rundę. Na podium uplasował się jeszcze zaledwie siedemnastoletni Alex Cisar ze Słowenii.Najlepsi z Polaków byli Tadeusz Nędza-Kubiniec oraz Łukasz Bałęczny. Obaj spudłowali tylko po razie i zajęli odpowiednio 47. i 51. miejsce. Pozostali nasi reprezentanci nie poradzili sobie na strzelnicy. Łukasz Sidorowicz z czterema pudłami uplasował się na 57. pozycji, a Wojciech Filip z 50% skutecznością na strzelnicy sklasyfikowany został na 63. lokacie. Najmłodszy z naszych reprezentantów, Mateusz Gierczyk, zajął 80. miejsce. Lider "Celuj w Igrzyska" w kategorii junior młodszy spudłował trzy razy.Najwyższe miejsce spośród polskich juniorek zajęła Karolina Janko. Zawodniczka UKS Karlik Chorzów zajęła 54. miejsce. Pozostałe nasze zawodniczki zaprezentowały bardzo zbliżony do siebie poziom i na mecie straciły około pięciu minut. Klaudia Cichoń, Paulina Wąsala, Marcelina Badacz i Paulina Pawliczek sklasyfikowane zostały odpowiednio na 59., 61., 62. i 63. miejscu.W biegu zwyciężyła Lou Jeanmonnot Laurent z Francji przed Hanną Kebinger z Niemiec i swoją rodaczką Myrtille Begue. W pierwszej dziesiątce oprócz Francuzek i Niemek znalazły się jeszcze tylko dwa miejsca dla Austriaczek.W sobotę dokończenie rywalizacji w Novym Meście. W programie zawodów ponownie biegi sprinterskie.