-
01
-
2024

Rywalizacja sztafet kobiet w Pucharze Świata w Ruhpolding zakończyła się zwycięstwem Francuzek. Na podium stanęły także Szwedki i Niemki. Triumfatorki sprzed kilku dni z Oberhofu, czyli Norweżki zajęły odległą dziesiątą lokatę. Polki wypadły z dziesiątki zajęły 11. miejsce.

Warunki, które panowały na trasie w Ruhpolding były zdecydowanie lepsze niż podczas ostatniej sztefety w Oberhofie. To też przełożyło się na dużo szybszy bieg. W składzie zwycięskiej sztafety Francuzek pobiegły: Lou Jeanmonnot, Jeanne Richard, Sophie Chauveau oraz Julia Simon. Triumfatorki naboje podczas strzelania dobierały tylko czterokrotnie i na metę dotarły z czasem 1:08:44.5. Na podium stanęły także sztafety Szwecji i Niemiec, które naboje dobierały tylko trzy razy. Szwedki straciły do zwyciężczyń 8,7 sekundy, natomiast Niemki 46,7 sekundy.

Polki wystartowały w składzie: Natalia Sidorowicz, Anna Mąka, Daria Gembicka i Joanna Jakieła i zajęły jedenaste miejsce. Bardzo dobrze bieg rozpoczęła Natalia Sidorowicz, która ukończyła swoją zmianę na ósmej pozycji, z niewielką stratą 19,8 sekundy do prowadzących wówczas Szwedek. Po zmianie Anny Mąki do liderek biało-czerwone traciły niemal 50 sekund i utrzymywały się w czołowej dziesiątce. Niestety błędy na strzelnicy Darii Gembickiej i karna runda, pozbawiły Polki szansę na utrzymanie tej lokaty. Po dobrej czwartej zmianie i zaledwie jednym dobranym naboju Joanny Jakieły, Polki finiszowały jedenaste i do Francuzek na mecie straciły 3:50.6.

Na czwartek na godz. 14:30 zaplanowano w Ruhpolding sztafetę mężczyzn.