-
12
-
2022

Johanna Puff z Niemiec wygrała supersprint rozgrywany w ramach Pucharu IBU Juniorów w Martell. W finale tej konkurencji wystartowały trzy Polki - najlepsza z tego grona Daria Gembicka finiszowała na siedemnastym miejscu.

Zanim zawodniczki przystąpiły do finałowej rozgrywki rozegrano kwalifikacje z udziałem 111 zawodniczek. W czołowej trzydziestce znalazły się trzy reprezentantki Polski. Daria Gembicka z dwoma karami na koncie miała 11. czas, Barbara Skrobiszewska po trzech pudłach uplasowała się na 21. pozycji, Klaudia Topór po przebiegnięciu dodatkowych 75 metrów za jeden niecelny strzał sklasyfikowana została na 24. miejscu. Na tym etapie rywalizacji odpadły Anna Nędza-Kubiniec (34. czas), Amelia Liszka (45), Emilia Zasadna (65.) oraz Oliwia Arendarczyk (73.). Kwalifikacje wygrała liderka klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów Sara Scattolo.

W biegu finałowym Włoszka strzelała bezbłędnie, ale nie była w stanie odnieść zwycięstwa. Minimalnie szybsze były Johanna Puff z Niemiec i reprezentująca Belgię Maya Cloetens. Po ostatnim strzelaniu Scattolo była jeszcze druga ze stratą pięciu sekund do Puff, finiszowy kilometr był jednak popisem Cloetens, która awansowała na drugie miejsce niemal doganiając liderkę. Czołowa trójka wyraźnie odjechała reszcie stawki. Czwarta na mecie Anna Andexer z Austrii straciła już ponad minutę.

Z Polek najdłużej czołówki utrzymywała się Daria Gembicka. W postawie leżąc trafiła 9 z 10 strzałów i na półmetku zajmowała ósme miejsce. Gorzej zawodniczce UKS Lider Katowice wiodło się w stójce, gdzie spudłowała czterokrotnie i osunęła się na siedemnastą pozycję. Trzecią dziesiątkę otworzyła Klaudia Topór, która biegała dwie karne rundy. Najgorzej na strzelnicy spisała się Barbara Skrobiszewska. Po dziewięciu niecelnych strzałach dotarła do mety na 28. miejscu.