Hojnisz-Staręga z drugim złotym medalem, Guzik obronił tytuł

-
03
-
2022

W piątek zakończyły się 54. Mistrzostwa Polski Seniorów w biathlonie. Biegi ze startu wspólnego rozgrywane w Dusznikach-Zdroju zakończyły się zwycięstwami Moniki Hojnisz-Staręgi oraz Grzegorza Guzika.

Ostatni dzień zawodów nie przyniósł niespodzianek. W biegu mężczyzn o medale walczyli najbardziej doświadczeni biathloniści w stawce. Ton rywalizacji od początku nadawali Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec. Biegowo lepiej dysponowany był broniący tytułu sprzed roku Guzik, który przy równej liczbie karnych rund wyprzedził na mecie Nędzę-Kubińca o 23 sekundy. Obaj spudłowali dwukrotnie, podobnie jak Łukasz Szczurek, który wywalczył brązowy medal.

Bieg kobiet miał podobny przebieg - pierwsza trójka wyraźnie oddzieliła się od reszty stawki. Świetnym strzelaniem popisała się Kinga Zbylut, która z dwudziestu strzałów spudłowała tylko raz. To właśnie zawodniczka BKS WP Kościelisko długo zajmowała pozycję liderki wyścigu. Monika Hojnisz-Staręga i Anna Mąka straty poniesione na strzelnicy - obie biegały cztery karne rundy - niwelowały na trasie. Drugi złoty medal tych mistrzostw wywalczyła Hojnisz-Staręga, która wyprzedziła Mąkę o 30 sekund. Zbylut dotarła do mety jako trzecia ze stratą 42 sekund.

Tytuły mistrzowskie w kategorii młodzieżowców (roczniki 1999-2001) zdobyli Magda Piczura oraz Wojciech Filip.