-
12
-
2017

Drugi dzień rywalizacji w Ridnaun potwierdził, że w tym momencie liderami naszej kadry młodzieżowej są Marcin Szwajnos i Joanna Jakieła. Biathloniści BKS WP Kościelisko zajęli w biegach sprinterskich odpowiednio 27. i 15. miejsce.Dla Jakieły to dopiero pierwszy w tym sezonie występ na miarę możliwości. Uzyskała dzisiaj siedemnasty czas biegu, sporo nadrobiła na szybkości strzelania. Niestety po drodze przydarzyły się dwa niecelne strzały, które uniemożliwiły walkę o podium. Piętnasta lokata i tak jest najlepszym tegorocznym występem naszych juniorek.W czołowej czterdziestce znalazły się jeszcze Kamila Cichoń, która poprawiła swoją postawę na strzelnicy względem piątkowego biegu indywidualnego i spudłowała tylko w jednym strzale oraz Natalia Tomaszewska, która zaliczyła trzy karne rundy. Pierwsza zajęła 35. miejsce, druga z nich uplasowała się cztery lokaty niżej. Bez pucharowych punktów rywalizację zakończyły Daria Gembicka (3 karne rundy, 47. miejsce) i Magda Piczura (2 karne rundy, 49. miejsce).Wśród juniorów ponownie najlepszy z grona reprezentantów Polski okazał się Marcin Szwajnos. Jego wynik mógłby być zbliżony do tego sprzed tygodnia (siódme miejsce w Obertilliach), ale młody Polak nie ustrzegł się dwóch pudeł. Ze stratą dwóch minut zostałsklasyfikowany na 27. miejscu. Dziesięć lokat niżej sklasyfikowany został Przemysław Pancerz, który zaliczył jedną karną rundę.Pozostali reprezentanci Polski spisali się znacznie gorzej. Wojciech Janik z trzema karnymi okrążeniami zajął 51. miejsce, Łukasz Sidorowicz po czterech pudłach uplasował się na 69. lokacie, a Wojciech Filip z takim samym dorobkiem sklasyfikowany został na 75. pozycji.Żeby wygrać zarówno wśród juniorów, jak i w biegu juniorek, trzeba było strzelać bezbłędnie. Sztuka ta udała się Marinie Sauter z Niemiec i Dmitrijowi Lazowskiemu z Białorusi.Teraz juniorów czeka ponad miesiąc przerwy. Najbliższe zawody z cyklu Pucharu IBU Juniorów rozegrane zostaną w dniach 24-27 stycznia w Dusznikach-Zdroju. Naszych reprezentantów czeka teraz rywalizacja w zawodach Celuj w Igrzyska. Pierwsza impreza pod tą nazwą zaplanowana jest na pierwsze dni stycznia na Kubalonce.WYNIKI - BIEG JUNIORÓWWYNIKI - BIEG JUNIOREK