-
03
-
2022

Bieg ze startu wspólnego z udziałem 60 biathlonistek zakończył zmagania w ramach Pucharu IBU w Lenzerheide. Wygrała Hanna Kebinger z Niemiec. Najlepsza z Polek, Joanna Jakieła, zajęła 26. miejsce.

Rywalizację świetnie rozpoczęła Joanna Jakieła. Po pierwszym strzelaniu była piąta, po drugiej wizycie na strzelnicy wysunęła się na trzecią lokatę. Był to efekt dwóch bezbłędnych strzelań w postawie leżąc. Problemy pojawiły się, gdy trzeba było strzelać w stójce. Łącznie pięć niecelnych strzałów w dwóch próbach oznaczało spadek do trzeciej dziesiątki. Do mety Polka dotarła na 26. pozycji ze stratą 2 minut i 22 sekund.

Pucharowe punkty wywalczyły również Magda Piczura (1 karna runda, 32. miejsce) oraz Kamila Cichoń (4 karne rundy, 39. miejsce). Sztuka ta nie udała się Natalii Tomaszewskiej, która spudłowała pięciokrotnie i ukończyła bieg na 45. pozycji.

Wygrała Hanna Kebinger, która na pierwsze miejsce wysunęła się po trzecim strzelaniu. Wcześniej stawce przewodziła Juni Arnekleiv. Gdy Norweżka zaczęła pudłować, do głosu doszła zawodniczka z Niemiec, która w stójce była bezbłędna. Wcześniej zaliczyła karną rundę w postawie leżąc, ale niezłym bieg pozwolił jej zniwelować straty i sięgnąć po pierwsze w karierze zwycięstwo wśród seniorek. Wcześniej wielokrotnie stawała na podium imprez juniorskich - m. in. była druga w biegu pościgowym na MŚJ w 2019 roku.

Kebinger na mecie zjawiła się pół minuty przed Jenny Enodd z Norwegii, która biegała jedną karną rundę więcej od Niemki. Najlepszym strzelaniem z czołówki mogła się pochwalić Lou Jeanmonnot. Dyspozycja biegowa nie pozwoliła Francuzce na nic więcej niż trzecia lokata. Tuż za podium uplasowała się jej rodaczka Camile Bened, na piątym miejscu finiszowała liderka z półmetka Juni Arnekleiv.

Do końca sezonu pozostały jeszcze tylko dwa biegi. Za tydzień w Ridnaun o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej powalczą między sobą Lou Jeanmonnot i Ragnhild Femsteinevik. Po zawodach w Lenzerheide liderką jest Francuzka, która wyprzedza Norweżkę o pięć punktów. Najwyżej klasyfikowana z Polek - Joanna Jakieła - zajmuje 55. miejsce.