-
12
-
2017

Tarjei Boe wygrał w biegu sprinterskim podczas zawodów Pucharu Świata w Ostersund. To pierwsze zwycięstwo Norwega w zawodach tej rangi od niemal pięciu lat.Skład podium uzupełnili Martin Fourcade, który został tym samym nowym liderem Pucharu Świata, oraz Erik Lesser.Polacy niestety nie zdołali zakwalifikować się do biegu na dochodzenie. Najbliżej tego osiągnięcia był Mateusz Janik, który spudłował tylko raz i ze stratą dwóch minut i dwudziestu sekund zajął 78. miejsce. Łukasz Szczurek spudłował dwa razy i uplasował się na 86. pozycji. Najwięcej problemów na strzelnicy miał Grzegorz Guzik, który pokonywał dodatkowe 450m i sklasyfikowany został na 90. lokacie.Naszych reprezentantów po raz kolejny zobaczymy podczas przyszłotygodniowych zawodów Pucharu Świata w Hochfilzen.