-
01
-
2022

Aleksander Korniew zrewanżował się Jonasowi Mareckowi - obaj biathloniści zamienili się miejscami względem czwartkowej rywalizacji. Drugi sprint w ramach Pucharu IBU Juniorów w Pokljuce wygrał Rosjanin, Czech był drugi. Trzecią dziesiątkę otworzył Wojciech Janik.

Na tydzień przed startem Mistrzostw Europy Juniorów spośród zawodników obecnych w Pokljuce najwyższą formę prezentują Jonas Marecek i Aleksander Korniew, którzy tortem podzielili się po równo. W czwartek wygrał Czech przed Rosjaninem, dzisiaj kolejność na dwóch pierwszych miejscach była odwrotna. Korniew spudłował raz i wygrał z pudłującym dwukrotnie Mareckiem różnicą 26 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Darius Lodl z Niemiec.

W klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów na prowadzeniu umocnił się Korniew, który ma już 63 punkty przewagi nad Niemcem Hansem Koellnerem. Nieobecny w Pokljuce Jan Guńka spadł na czwarte miejsce. Klasyfikowanych jest sześciu reprezentantów Polski. Dzisiaj do tego grona dołączył Wojciech Janik, który zajął 21. miejsce. Przedstawiciel rocznika 2000 biegał jedną karną rundę i na mecie zameldował się z czasem gorszym od zwycięzcy o dwie minuty.

Pozostali nasi reprezentanci to jeszcze juniorzy młodsi, którzy w rywalizacji ze starszymi rywalami nie byli w stanie dzisiaj zapunktować. Hubert Matusik strzelał bezbłędnie i zajął 52. miejsce. Fabian Suchodolski po czterech pudłach uplasował się na 62. pozycji, Szymon Jedziniak (2 karne rundy) był 70., Kacper Brzóska (4 karne rundy) 72., Kamil Cedzidło (4 karne rundy) 73., a Bartosz Penkała (4 karne rundy) 83.