-
12
-
2017

Trener Tobias Torgersen po dobrych występach w Lenzerheide powołał Kamilę Żuk na zawody Pucharu Świata w Le Grand Bornand.Żuk w miniony weekend dwukrotnie uplasowała się w pierwszej dziesiątce zawodów rangi Pucharu IBU. W sobotę była ósma w sprincie, a w niedzielę zajęła dziesiątą lokatę w biegu na dochodzenie. Trener Torgersen zdecydował, że jego najmłodsza podopieczna dostanie szansę pierwszego występu w Pucharze Świata w tym sezonie.W ubiegłych dwóch sezonach Żuk siedmiokrotnie stawała na starcie biegów Pucharu Świata. Jej najlepszym dotychczasowym wynikiem jest 67. miejsce w biegu na 15km w Ostersund (sezon 16/17).Decyzja o włączeniu do składu Żuk oznacza jednocześnie, że we Francji nie zobaczymy Moniki Hojnisz, która wystartuje w tym czasie w zawodach Pucharu IBU w austriackim Obertilliach.Skład na Puchar Świata w Le Grand Bornand uzupełniają Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska. Ta ostatnia po zawodach w Hochfilzen udała się z krótką wizytą do Polski, ale we wtorek dołączyła już do reprezentacji.W sprincie mężczyzn trener Nikołaj Panitkin skorzysta z tej samej trójki zawodników, która reprezentowała nas w Hochfilzen. Są to Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec i Łukasz Szczurek.Zawody rozpoczną się w czwartek, na kiedy to zaplanowany został bieg sprinterski kobiet. Dzień później rozegrany zostanie bieg panów na 10km. W sobotę odbędą się biegi na dochodzenie, a w niedzielę – po raz pierwszy w tym sezonie – biegi ze startu wspólnego.