-
03
-
2019

W Kontiolahti rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Masters. W zawodach bierze udział troje reprezentantów Polski. W sprincie w kategorii K40 trzecie miejsce wywalczyła Joanna Badacz.

Blisko dwustu zawodników i zawodniczek wystartowało w pierwszej konurencji mistrzostw, a więc biegu sprinterskim. W rywalizacji kobiet w kategorii K40 zawodniczki rywalizowały na dystansie 5km. Wygrała Anna-Lisa Hakkinen z Finlandii przed swoją rodaczką Anu Koistinen. Trzecie miejsce ze stratą minuty do zwyciężczyni zajęła Joanna Badacz. Jedyna Polka w stawce spudłowała czterokrotnie.

Swoich reprezentantów mieliśmy również w kategorii M50. Arkadiusz Ogorzałek z sześcima pudłami zajął 21. miejsce, natomiast Jarosław Bednarz z takim samym dorobkiem kar wywalczył 29. miejsce.

W programie zawodów sa jeszcze biegi indywidualne, które rozegrane zostana 24 marca.