Joanna Jakieła piąta w sprincie w Mistrzostwach Świata Juniorek młodszych

-
02
-
2017

Joanna Jakieła zajęła piąte miejsce w sprincie juniorek młodszych rozgrywanym w ramach MŚJ w Osrblie. Polka wywalczyła tak wysoką lokatę pomimo aż czterech karnych rund w stójce. Złoty medal wywalczyła Irene Lardschneider z Włoch.Jakieła rewelacyjną formę biegową pokazała się już w biegu indywidualnym. Na dystansie 12,5km uzyskała siódmy wynik biegu. Na strzelnicy już tak różowo nie było i pierwszą konkurencję mistrzostw zawodniczka z Kościeliska ukończyła na 31. miejscu. W rozgrywanym w piątek biegu sprinterskim Jakieła na trasie spisała się jeszcze lepiej. Tylko jedna zawodniczka w 92-osobowej stawce potrafiła pobiec szybciej. Była nią Irene Lardschneider z Włoch, która z jedną karną rundą sięgnęła po zwycięstwo.Polka była najszybsza na pierwszych dwóch pomiarach czasu. Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu przegrywała z Włoszką o sześć sekund. Niestety w stójce Jakieła zaliczyła aż cztery karne rundy i spadła na dziesiąte miejsce. Świetny bieg na ostatnim okrążeniu pozwolił jej jednak awansować aż na piąte miejsce. Walkę o czwartą lokatę z Tais Vozeljze Słowenii.przegrała zaledwie o 0,2s.Czasz lepszy od Polki i Słowenki uzyskały 16-letnia Anna Gandler z Austrii oraz trzy lata starsza Samuela Comola z Włoch, które wywalczyły tym samym odpowiednio srebro i brąz.Pozostałe reprezentantki Polski spisały się słabiej. Do niedzielnego biegu na dochodzenie awansowały Daria Gembicka oraz Klaudia Szpak. Ta pierwsza z pięcioma karnymi rundami zajęła 46. miejsce, natomiast ta druga po dwóch pudłach sklasyfikowana została na 53. miejscu.Poza czołową sześćdziesiątką uplasowała się Natalia Tomaszewska, która wyraźnie nie miała swojego dnia na strzelnicy. Trafiła tylko dwa razy, ale i tak należy ją pochwalić za determinację i walkę do końca. Najlepszy czas biegu uzyskała na ostatnim okrążeniu i mimo aż 1200 dodatkowych metrów do przebiegnięcia była stosunkowo blisko wywalczenia kwalifikacji do biegu na dochodzenie