Kadra młodzieżowa zainaugurowała sezon Pucharu IBU Juniorów

-
12
-
2017

W sobotę rozegrano pierwsze w sezonie biegi zaliczane do klasyfikacji Pucharu IBU Juniorów. W Obertilliach zaprezentowało się aż dziesięcioro młodych reprezentantów Polski. Najlepiej wypadli Natalia Tomaszewska (BKS WP Kościelisko) oraz Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław).Naszym juniorkom na przeszkodzie w osiągnięciu czołowych lokat stanęło strzelanie. Każda z Polek zaliczyła dzisiaj co najmniej dwie karne rundy. Właśnie z takim dorobkiem na strzelnicy bieg ukończyła Natalia Tomaszewska, która zameldowała się na mecie z czasem o2 minuty i 24 sekundy gorszym od zwyciężczyni. Pozwoliło jej to zająć 22. miejsce. Punkty do klasyfikacji generalnej wywalczyła jeszcze Magda Piczura, która zajęła 31. pozycję. Dziesięć lokat niżej - a więc już bez punktów - uplasowała się Joanna Jakieła. Paulina Pawliczek była w piątej, a Daria Gembicka w szóstej dziesiątce.Również w biegu juniorów żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się zachować czystego konta na strzelnicy. Najbliżej tego byli Przemysław Pancerz oraz Łukasz Sidorowicz, którzy spudłowali po razie. Pierwszy uzyskał 25. czas dnia, ten drugi zajął 49. miejsce. Pomiędzy nimi uplasowało się jeszcze dwóch innych Polaków - Marcin Szwajnos z trzema pudłami sklasyfikowany został na 28. miejscu, a Wojciech Janik po przebiegnięciu dwóch karnych rund uplasował się na 48. pozycji. Wojciech Filip biegał 450 dodatkowych metrów i ukończył zawody na 59. lokacie.Zwycięstwa odnieśli przedstawiciele Francji - Myrtille Begue oraz Hugo Rivail. W niedzielę ponownie rozegrane zostaną sprinty.