-
01
-
2024

Do kolejnego etapu rywalizacji w Pucharze IBU przystąpili biathloniści. Punkty w biegach sprinterskich w Ridnaun wywalczyła w środę Kamila Cichoń.

W środę jako pierwsze na trasę wyruszyły panie. Spośród reprezentantek Polski najlepiej poradziła sobie Kamila Cichoń, która podczas dwóch strzelań zachowała czyste konto, co dało jej 29. miejsce. Anna Nędza-Kubiniec pomyliła się raz i to nie pozwoliło na wywalczenie punktów. Ostatecznie Polka była na 43. pozycji. Magda Piczura była bezbłędna, ale zajęła dopiero 53. miejsce. Triumfowała Francuzka Gilone Guigonnat.

Wyniki

W zmaganiach panów po zwycięstwo sięgnął Johan-Olav Botn, który niedawno dostał szansę w Pucharze Świata. Tam nie spisał się najlepiej i wrócił do Pucharu IBU. Ponownie był najlepszy. Polacy nie zajęli miejsc punktowanych. Patryk Bryn był 50. (2 p), Tomasz Jakieła 55. (1 p), Andrzej Nędza-Kubiniec 58. (3 p), a Wojciech Skorusa 73. (3 p).