-
12
-
2023

Kolejne udane starty polskich biathlonistów w Pucharze IBU. W niedzielę po punkty sięgnęło łącznie pięcioro naszych reprezentantów.

Po dwóch sprintach w piątek i sobotę tym razem nadszedł czas na bieg pościgowy. W nim po punkty sięgnęło dwóch Polaków, chociaż trzeba zauważyć, że udało się to pomimo nie najlepszego strzelania. Patryk Bryn pięciokrotnie biegał karne rundy, ale zajął 28. pozycję. Na ostatnim punktowanym miejscu był Kacper Guńka, który zaliczył identyczny rezultat na strzelnicy. O jedno pudło więcej miał Wojciech Skorusa, który był 48. Wygrał ponownie Johan-Olav Botn z Norwegii.

Wśród kobiet punkty trafiły na konta trzech biało-czerwonych. Najlepiej spisała się Dominika Bielecka, która z czterema karnymi rundami zajęła 20. miejsce. O jedno pudło więcej miała Anna Nędza-Kubiniec i uplasowała się na 31. pozycji. Kamila Cichoń była o dwa miejsca niżej, a na strzelnicy pomyliła się trzykrotnie. Cztery niecelne strzały nie pozwoliły Magdzie Piczurze na miejsce w czołowej czterdzieste. Ostatecznie była 43. Triumfowała Jenny Enodd z Norwegii.

Pełne wyniki: mężczyźni | kobiety