-
12
-
2023

Rywalizacja w Pucharze IBU przeniosła się do Norwegii, gdzie na trasach w Sjusjoen odbyły się w środę sprinty kobiet i mężczyzn. Kolejne punkty zdobyli reprezentanci Polski.

W biegu pań punkty zdobyły dwie polskie biathlonistki. Najlepiej wypadła Anna Nędza-Kubiniec, która była dzisiaj bezbłędna na strzelnicy. Jednak nieco słabszy bieg w porównaniu z najlepszymi sprawił, że zajęła 25. miejsce. Do zwyciężczyni Francuzki Oceany Michelon, straciła nieco ponad minutę i trzydzieści sekund. Tylko jeden niecelny strzał oddała Kamila Cichoń, która zajęła 35. pozycję (+1:54.0). Na trasie zobaczyliśmy jeszcze Magdę Piczurę. Polka niestety dwukrotnie pudłowała na strzelnicy i zajęła niepunktowane 49. miejsce. W biegu nie wystartowała Dominika Bielecka. Na podium oprócz Michelon, stanęła druga Francuzka Jeanne Richard oraz Norweżka Gro Randby.

Po południu na trasę wyruszyli panowie. Tym razem jeden biało-czerwony zawodnik zdobył punkty. Patryk Bryn po jednym niecelnym strzale, zajął 21. miejsce, ze stratą do zwycięzcy wynoszącą 1:55.4. Blisko punktowanego miejsca był Kacper Guńka (+2:39.9). Nasz biathlonista również zaliczył jedno pudło na strzelnicy, co wystarczyło do 42. pozycji. Trzy oczka niżej wylądował Wojciech Skorusa, z dwoma niecelnymi strzałami. O jeden błąd więcej popełnił Michał Neumann i zajął 86. miejsce. W biegu zwyciężył Niemiec Simon Kaiser. Podium uzupełniło dwóch Norwegów: Johan-Olav Botn i Mats Overby.

Pełne wyniki sprintu kobiet

Pełne wyniki sprintu mężczyzn

Na piątek 15 grudnia zaplanowano biegi pościgowe w Sjosjoen. W sobotę odbędą się biegi masowe.