Kolejne udane starty Polaków w Pucharze IBU

-
12
-
2023

Sobotnia rywalizacja w Pucharze IBU w Idre Fjaell również odbyła się pod znakiem sprintów. Kolejne udane występy mają za sobą biało-czerwoni.

Najpierw na trasie w Idre Fjaell pojawili się panowie. W biegu sprinterskim mężczyzn tym razem błysnął 25- letni Patryk Bryn. Polak na strzelnicy popełnił tylko jeden błąd i zajął bardzo dobre 17.miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem w tej rangi zawodach. Do niedzielnego biegu pościgowego oprócz Patryka Bryna, awansował także Wojciech Skorusa oraz Kacper Guńka, który w piątek zdobył punkty. Skorusa popełnił 3 błędy na strzelnicy i zajął 50. lokatę. Natomiast Guńka tym razem na strzelnicy zaliczył cztery pudła, co wystarczyło na 56. miejsce. W zawodach wystartował także Michał Neumann, który popełnił 3 błędy wstrzelaniu, a słabsza dyspozycja w biegu pozwoliła zajął 87.miejsce. Zwycięstwo odniósł bezbłędny Niemiec Philipp Horn.

Dobrze spisały się Polki, które w komplecie awansowały do niedzielnego biegu pościgowego. Najlepszy wynik uzyskała Dominika Bielecka, która zdobyła kolejne punkty w tym sezonie. Polka zaliczyła tylko jedno pudło na strzelnicy i zajęła 20. miejsce. Punkty zdobyły także Anna Nędza-Kubiniec i Magda Piczura. Nędza-Kubiniec wstrzelaniu pomyliła się dwukrotnie i dało jej to 32. pozycję. Piczura z jednym pudłem, zajęła 39. miejsce. Tym razem punktów nie zdobyła Kamila Cichoń, która nie poradziła sobie na strzelnicy, zaliczając aż 5 niecelnych strzałów. Wystarczyło to jednak na zajęcie 57. miejsca i wywalczenie awansu do biegu pościgowego. Triumf, mimo dwóch pudeł na strzelnicy, odniosła Norweżka Karoline Erdal.