-
12
-
2022

Z szesnastego miejsca na pierwsze - Julia Simon dzięki bezbłędnemu strzelaniu wygrała bieg pościgowy w Kontiolahti. Na podium towarzyszyły jej Dorothea Wierer oraz Elvira Oeberg. Bardzo dobrze spisały się Joanna Jakieła i Anna Mąka - obie zaliczyły awans w porównaniu ze sprintem.

Zawiodły wszystkie trzy czołowe zawodniczki sobotniego sprintu. Najbliżej utrzymania miejsca na podium była Lisa Vittozzi, która wywalczyła czwarte miejsce. Liderka Pucharu Świata do ostatniego strzelania miała szansę na kolejną wygraną, ale spudłowała raz i dała się wyprzedzić trójce rywalek.

Klasą samą dla siebie były dzisiaj Julia Simon i Dorothea Wierer - obie strzelały bezbłędnie i na ostatnie okrążenie ruszały razem na czele wyścigu. Lepsz ana ostatnim okrążeniu była Francuzka, która wyprzedziła Włoszkę o 12 sekund. Trzecia ze stratą 21 sekund była Elvira Oeberg.

Tydzień zmagań w Kontiolahti na długo zapamięta Joanna Jakieła, która znów zachowała 90% skuteczność strzelecką. To w połączeniu z niezłym biegiem pozwoliło awansować na 26. miejsce - najlepsze w krótkiej historii występów w PŚ. Identyczny wynik na strzelnicy uzyskała Anna Mąka - w jej przypadku oznaczało to przesunięcię się o pięć lokat w górę klasyfikacji. Druga z Polek finiszowała na 32. pozycji.