Kolejny dzień norweskiej dominacji na mistrzostwach Europy

-
-

Trwają mistrzostwa Europu w biathlonie w Osrblie. W sobotę 27 stycznia rozegrano biegi pościgowe. Złote medale zdobyli reprezentanci Norwegii - Isak Frey i Maren Kirkeeide. Na starcie pościgów stanęły tylko dwie Polki: Anna Nędza-Kubiniec i Kamila Cichoń, które zakończyły zawody w piątej dziesiątce.

Najpierw na trasę wybiegli panowie. Złoty medal zdobył Norweg Isak Frey, który na trasę wybiegał jako trzeci. Aż trzy błędy na strzelnicy, nie przeszkodziły mu w zwycięstwie. Srebro zdobył bezbłędny w strzelaniu reprezentant Rumunii Dmitrii Shamaev (+12.3). Na najniższym stopniu podium, mimo pięciu pudeł, stanął Francuz Antonin Guigonnat (+26.0). Na starcie zabrakło reprezentantów Polski, którzy nie awansowali do biegu pościgowego.

W rywalizacji pań także złoty medal wywalczyła Norweżka Maren Kirkeeide, która startowała z drugiej pozycji. Na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie. Drugie miejsce zajęła kolejna Norweżka Emilie Aagheim Kalkenberg, która także zaliczyła dwa pudła na strzelnicy. Do koleżanki z drużyny na mecie straciła 11,1 sekundy. Brązowy medal wywalczyła Francuzka Oceane Michelon (+27.1). Najwyżej z Polek uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec (+4:14.2), która po dwóch niecelnych strzałach zajęła 41. miejsce i awansowała o dziesięć pozycji w porównaniu do sprintu. Aż cztery błędy na strzelnicy popełniła Kamila Cichoń (+6:14.7), co pozwoliło jej na zajęcie 49. pozycji.

W niedzielę odbędzie się rywalizacja sztafet mieszanych.