LMŚ: Jakub Potoniec blisko czołowej trójki w biegu pościgowym

-
08
-
2024

Polscy biathloniści przyzwyczaili nas podczas tych mistrzostw świata, że regularnie zajmują miejsca w czołówce. Tym razem bardzo dobrze wśród juniorów spisał się Jakub Potoniec, który zajął piąte miejsce.

Niedziela to ostatni dzień rywalizacji na letnim czempionacie globu biathlonistów. Juniorzy i juniorki rywalizowali w biegach pościgowych. Znakomicie spisał się Jakub Potoniec, który dwukrotnie spudłował przy czterech wizytach na strzelnicy i tylko 8,5 sekundy zabrakło do brązowego medalu. Ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji, a do biegu ruszał z dwudziestej czwartej pozycji. Fabian Suchodolski pomylił się pięć razy, co dało mu 16. pozycję (spadek z piątego miejsca). Kacper Brzóska był 28. (5 p), a Konrad Badacz nie ukończył rywalizacji. Po złoto sięgnął ten, który najlepszy był w sprincie, czyli Ukrainie Vitalii Mandzyn.

Wyniki

W rywalizacji juniorek spory awans względem pozycji w sprincie zanotowała Anna Nędza-Kubiniec. Polka ruszała na trasę z numerem 30., ale zdołała awansować o 11 miejsc i była 19. Na strzelnicy spudłowała pięć razy. Zuzanna Sadownik była 24. (6 p), Barbara Skrobiszewska 25. (9 p), a Emilia Zasadna 29. (7 p). Pierwszego miejsca nie oddała zwyciężczyni ze sprintu - Valentina Dimitrova. Bułgarka sięgnęła po tytuł mimo czterech karnych rund.