LMŚ: Kamila Żuk blisko medalu w pierwszym starcie czempionatu globu

-
08
-
2024

Dobrym występem polskie biathlonistki otworzyły tegoroczne letnie mistrzostwa świata w biathlonie. W super sprincie Kamila Żuk zajęła czwarte miejsce, a w czołowej dziesiątce uplasowała się jeszcze Anna Mąka.

Po pierwszym dniu rywalizacji, w której startowali juniorzy, w Estonii nadszedł czas na zmagania seniorów. Po złoto w rywalizacji kobiet sięgnęła rewelacyjnie dysponowana Paulina Batovska Fialkova. Słowaczka pomyliła się tylko raz na strzelnicy i to dało jej złoto. Po srebrny medal sięgnęła z kolei Finka Suvi Minkkinen, która też biegała jedną karną rundę.

O brązowy medal do końca walczyła Kamila Żuk, która po ostatnim strzelaniu była trzecia. Lucie Charvatova błyskawicznie jednak odrobiła nieco ponad 10 sekund do Polki i na finiszu to ona była górą. Kamila musiała zadowolić się czwartą lokatą (2 p). W czołowej dziesiątce znalazła się jeszcze Anna Mąka, która z dwoma pudłami była 9. Natalia Sidorowicz była 11. (3 p), a Joanna Jakieła 19. (7 p).

Pełne wyniki

W zmaganiach mężczyzn po złoty medal sięgnął Dmytro Pidruchnyi. Ukrainiec na strzelnicy pomylił się tylko raz. Kibice w Otepää oglądali na podium jeszcze jednego reprezentanta naszych wschodnich sąsiadów, bo srebro wywalczył Artem Tyshchenko, który też biegł jedną karną rundę. Tomas Mikyska z Czech uzupełnił czołową trójkę. W najlepszej trzydziestce znalazł się jeden Polak. To Wojciech Skorusa, który z ośmioma pudłami był 29.