Marcin Zawół blisko podium w Jakuszycach

-
02
-
2024
Marcin Zawół zajął wysokie piąte miejsce w sobotnim sprincie w Pucharze IBU Juniorów rozgrywanym w Jakuszycach. Zwycięstwo odniósł Estończyk Jakob Kulbin, a w rywalizacji kobiet Austriaczka Anna Andexer.

Marcin Zawół otarł się o podium sobotnich zawodów. Do trzeciego miejsca zabrakło mu zaledwie 10 sekund. Podczas strzelania popełnił dwa błędy i to zaważyło na miejscu poza podium. Ostatecznie zajął piątą lokatę, a do zwycięzcy i bezbłędnego Estończyka Jakoba Kulbina, stracił 1 minutę 29,6 sekundy. Dobrą lokatę zajął także Fabian Suchodolski. Polak jednak mimo bezbłędnego strzelania, stracił nieco w biegu i zajął 13. miejsce, tracąc do zwycięzcy 2 minuty i 16,4 sekundy. Punkty zdobył również Jakub Potoniec, który po trzech pudłach zajął 34. lokatę. Bez punktów zawody ukończyli: 48. Kacper Brzoska (2 błędy, +4:12.3), 60. Maciej Łapka (4 błędy, +4:59.0), 85. Mariusz Pływaczyk (2 błędy, +7:16.1) oraz 88. Dawid Filip (2 błędy, +7:47.7).

Podium uzupełnili Austriak Fabian Muellauer i Słowak Jakub Borgula.

Pełne wyniki sprintu mężczyzn

O 14:00 w sobotę ruszyła sprinterska rywalizacja kobiet. Najlepszą z reprezentantek Polski była Emilia Zasadna, która zanotowała po jednej karnej rundzie po każdym z dwóch strzelań. W efekcie została sklasyfikowana na 35. miejscu (+3:55.7). Taki sam wynik strzelecki miała Zuzanna Sadownik, która straciła jednak do zwyciężczyni 4:37.3. Oliwia Orendarczyk była 58. (4 pudła, +5:56.2), 66. Milena Widlak (1 pudło, +6:44.7), 68. Klaudia Niedurny (3 pudła, +6:58.0), 69. Aleksandra Szajnowska (4 pudła, 6:58.6). Po zwycięstwo sięgnęła Austriaczka Anna Andexer, a na podium z nią stanęły dwie Niemki: Alina Bussbicker i Julia Vogler.