Marcin Zawół ósmy w biegu indywidualnym podczas MEJ w Jakuszycach

-
02
-
2024

Za nami czwartkowe biegi indywidualne podczas organizowanych w Jakuszycach Mistrzostw Europy Juniorów. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Marcin Zawół, który zajął 8. miejsce.

Najpierw odbył się bieg kobiet, w którym dwa najcenniejsze medale zdobyły reprezentantki Austrii. Z ogromną przewagą nad rywalkami zwyciężyła bezbłędna w strzelaniu Anna Andexer. Srebrny medal wywalczyła koleżanka z drużyny Leonie Pitzer, która straciła do Anny ponad 3 minuty i 11 sekund. Brązowy medal zdobyła Czeszka Heda Mikolasova (+3:39.5). Najlepsza z Polek Anna Nędza-Kubiniec po aż czterech błędach na strzelnicy zajęła 17. miejsce ze stratą 6:48.1 do zwyciężczyni. Na 23. miejscu uplasowała się Barbara Skrobiszewska (+8:01.2), która zaliczyła o jedno pudło więcej. Emilia Zasadna (+9:20.1) także po czterech błędach w strzelaniu zajęła 38. lokatę. Bardziej odległe miejsca zajęły pozostałe Polki: 56. Zuzanna Sadownik, 70. Klaudia Niedurny, 77. Oliwia Arendarczyk oraz 79. Aleksandra Szajnowska.

W biegu mężczyzn losy złotego medalu ważyły się jednak do ostatnich metrów. Złoto ostatecznie wywalczył bezbłędny w strzelaniu reprezentant Mongolii Enkhsaikhan Enkhbat. Srebrny medal zdobył Fin Kalle Loukkaanhuhta, który także nie popełnił błędów w strzelaniu i do Mongoła stracił 1,6 sekundy. Podium uzupełnił Estończyk Jakob Kulbin (+20.0). Blisko medalowych pozycji był też reprezentant Polski Marcin Zawół. Polak jednak popełnił trzy błędy na strzelnicy, a to sprawiło, że zakończył zawody na 8. miejscu ze stratą nieco ponad minuty do zwycięzcy. W drugiej dziesiątce uplasował się za to Konrad Badacz (+1:50.6), który zaliczył cztery pudła i zajął 15. miejsce. Mniej błędów, bo tylko dwa, popełnił Fabian Suchodolski, który jednak w nieco gorszej dyspozycji biegowej, zakończył na 22. miejscu. Jakub Potoniec po trzech pudłach zajął 28. miejsce, a Kacper Brzoska po dwóch błędach uplasował się na 35. miejsce. Maciej Łapka zajął 69. lokatę, a Mariusz Pływaczyk był o dwa miejsca niżej.