-
02
-
2022

Biegi ze startu wspólnego seniorów rozgrywane w niedzielę w Kościelisku w ramach Pucharu Polski zakończyły się zwycięstwami Joanny Jakieły i Andrzeja Nędzy-Kubińca.

Pierwszą liderką biegu seniorek została Kamila Cichoń, która jako jedyna nie musiała biegać karnych rund. Dalsza część rywalizacji dla zawodniczki z Iwonicza-Zdroju nie była już tak udana. Spudłowała sześciokrotnie i do mety dotarła jako trzecia. Wyprzedziły ją Joanna Jakieła i Natalia Tomaszewszka. Pierwsza z nich spudłowała siedmiokrotnie, druga sześciokrotnie. Różnica na mecie wyniosła 40 sekund na korzyść Jakieły.

W biegu seniorów od startu do mety prowadził Andrzej Nędza-Kubiniec, który po trzecim strzelaniu miał już minutę przewagi nad resztą stawki. Dwie karne rundy w ostatniej próbie sprawiły, że znacznie zbliżył się do niego lepiej dysponowany biegowo Wojciech Filip. Na mecie zawodnik z Czarnego Boru stracił do zwycięzcy tylko 16 sekund i to pomimo dwóch pudeł więcej. Jako trzeci finiszował Przemysław Pancerz, który biegał pięć karnych rund.

Najlepszym juniorem został Bartosz Penkała z UKS Biathlon Chorzów, bieg juniorek wygrała Dominika Leśniara z MKS Karkonosze Jelenia Góra. W rywalizacji 2005-2006 przekonujące zwycięstwa odnieśli Jakub Potoniec z UKN Melafir Czarny Bór oraz Amelia Liszka z BKS WP Kościelisko.