-
01
-
2022

Jonas Marecek został w Pokljuce mistrzem Europy juniorów w biathlonowym sprincie. Czech wyprzedził Otto Inveniusa z Finlandii oraz Iacobo Leonesio z Włoch. Jan Guńka zajął jedenaste miejsce.

Marecek zrehabilitował się za nieudany występ w biegu indywidualnym, gdzie zajął jedynie 77. miejsce. Trzy dni później nie było mocnych na Czecha, który wygrał pomimo aż dwóch karnych rund. Po wybiegnięciu ze strzelnicy przegrywał o trzy dziesiąte sekundy z Otto Inveniusem. Straty do Fina nadrobił z nawiązką i na mecie wygrał z nim różnicą ośmiu sekund. Brązowy medal MEJ wywalczył Iacobo Leonesio z Włoch, który jako jedyny z grona medalistów strzelał bezbłędnie.

Z Polaków najbliżej medalu podobnie jak w biegu indywidualnym był Jan Guńka, który uzyskał szósty czas biegu. Szanse na podium podopieczny trenera Rafała Lepela stracił na strzelnicy, gdzie spudłował trzykrotnie. Ze stratą 48 sekund zajął 11. miejsce. Z taką samą liczbą karnych rund Marcin Zawół uplasował się na 23. pozycji. Do biegu pościgowego awansowali również Fabian Suchodolski (2 karne rundy, 55. miejsce) oraz Wojciech Janik (3 karne rundy, 59. miejsce). Sztuka ta nie udała się Konradowi Badaczowi (5 karnych rund, 69. miejsce) oraz Hubertowi Matusikowi (2 karne rundy, 86. miejsce).