-
01
-
2018

Chloe Chevalier wywalczyła drugi złoty medal Mistrzostw Europy w Ridnaun. Po zwycięstwie w biegu na 15km, Francuzka nie dała się pokonać w biegu pościgowym. Polki pudłowały i nie zmieściły się w czołowej trzydziestce.Młodsza z sióstr Chevalier stoczyła pojedynek o złoto z Iriną Warwynec, która wygrała bieg sprinterski. Dzisiaj Ukrainak była znacnzie wolniejsza, a na dodatek pozwoliła sobie a jedno pudło. Francuzka nie zanotowała wpadek na strzelnicy i z łatwością zwyciężyła. Na mecie różnica między zawodniczkami wyniosła jedenaście sekund.Na trzecie miejsce z otchłani trzeciej dziesiątki awansowała Julia Simon. Młoda Francuzka wcale nie była bezbłędna. Pokonywała 150m po drugim strzelaniu. Na mecie była szybsza o dziewięć sekund od Pauliny Fialkovej, która w sprincie uplasowała się tuż za nią.Z Polek najlepiej zaprezentowała się Kinga Mitoraj, która jako jedyna zdołała poprawić lokatę po piątkowym sprincie. Z pięcioma karnymi rundami na koncie minęła linię mety na 31. miejscu. Aż cztery z pięciu pudeł Mitoraj zanotowała w stójce. Takie same osiągnięcia na strzelnicy zanotowały Karolina Pitoń i Anna Mąka, które ukończyły zawody odpowiednio na 37. i 39. miejscu.