-
02
-
2018

Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) wywalczyła trzeci złoty medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Kościelisku. Drugi tytuł mistrzowski wywalczył Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław). Oboje triumfowali w biegach indywidualnych.Każdy inny rezultat zawodów niż złoto dla Mitoraj należałoby odczytywać jako ogromną sensację. Zawodniczka z Cichego ma nad rywalkami ogromną przewagę i nie inaczej było dzisiaj. W samym biegu uzyskała pięć minut przewagi nad Karoliną Trzaską i nawet gorsze strzelanie od zawodniczki AZS AWF Wrocław nie oznaczało porażki. Na trzecim miejscu uplasowała się Justyna Tupta (ZKS Kasina Wielka).Tradycyjnie już mniejsze różnice rozstrzygały o wygranej w biegu mężczyzn. Na trasie lepszy był Tomasz Jakieła (BKS WP Kościelisko), na strzelnicy lepiej radził sobie Mateusz Janik. Gdy poskładać te dwa elementy w jeden okazało się, że lepszy był podopieczny trenera Jerzego Szydy, który wygrał tym samym rywalizację na tych mistrzostwach z Jakiełą w stosunku 2:1. Na najniższym stopniu podium uplasował się Tomasz Jurczak (AZS AWF Wrocław), który o pół minuty wyprzedził Tomasza Ziębę (BKS WP Kościelisko).WYNIKI