MŚ. Kapitalny wynik polskich biathlonistek w sztafecie

-
02
-
2024

Polska sztafeta kobiet w składzie: Natalia Sidorowicz, Anna Mąka, Kamila Cichoń i Joanna Jakieła zajęła szóste miejsce na Mistrzostwach Świata w Novym Meście. Biało-czerwone fenomenalnie spisały się w strzelaniu. Złoto dla Francuzek.

Francuzki potwierdziły swoją świetną formę na tych mistrzostwach i sięgnęły po złoto, mimo dwóch pudeł na strzelnicy i 11 dobierań nabojów. Srebrny medal wywalczyły Szwedki, które zaliczyły jedno pudło i 12 dobierań. Do Francuzek straciły 38,3 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęły bezbłędne Niemki. Dobierały tylko 9 nabojów, a do zwyciężczyń straciły ponad 1 minutę i 14 sekund.

Bardzo dobry wynik Polek

Świetny rezultat osiągnęły reprezentantki Polski, które w składzie: Natalia Sidorowicz, Anna Mąka, Kamila Cichoń i Joanna Jakieła, zajęły szóstą lokatę. Biało-czerwone bardzo dobrze spisały się w strzelaniu. Naboje dobierały tylko trzy razy, każda z nich po jednym, oprócz fenomenalnej dziś Joanny Jakieły. To ona na ostatniej zmianie strzelała bezbłędnie, a dodatkowo zaprezentowała dobrą formę biegową. Polka uzyskała najlepszy czas swojej zmiany, najlepszy czas strzelania i czwarty czas biegu, co przełożyło się na wyprzedzenie reprezentantek gospodarzy.

Ostatni raz tak wysokie, szóste miejsce Polki zajęły w 2021 roku w Pokljuce.