-
02
-
2024

Francja zwyciężyła w pojedynczej sztafecie mieszanej na Mistrzostwach Świata w Novym Meście. Srebrny medal dla Włoch, a brązowy dla Norwegii. Polska sztafeta w składzie Natalia Sidorowicz i Marcin Zawół zajęła 13. miejsce, co jest najlepszym rezultatem Polaków w tej konkurencji w historii mistrzostw.

Francja w składzie: Quentin Filllon Maillet i Lou Jeanmonnot z dużą przewagą zdobyła złoty medal w pojedynczej sztafecie mieszanej. Francuzi strzelali szybko i bezbłędnie, a naboje dobierali tylko trzy razy. Ciekawa walka o podium po ostatnim strzelaniu rozegrała się między Włoszką Lisą Vitozzi i Norweżką Ingrid Tandrevold. Norweżka zaliczyła pudło podczas ostatniego strzelania i musiała biegać karną rundę. Biathlonistki walczyły o srebrny medal do ostatnich metrów, ale ostatecznie górą była Vitozzi. Włoska sztafeta do Francji straciła 24,6 sekundy. Trzeci Norwegowie stracili 27,4 sekundy.

Biało-czerwoni startowali w składzie Natalia Sidorowicz i Marcin Zawół. Uniknęli karnych rund i zajęli 13. miejsce. Jest to najlepszych wynik polskiej pojedynczej sztafety mieszanej w historii startów w mistrzostwach świata. Podczas strzelania pięć razy naboje dobierał Marcin Zawół. Bardzo dobre rezultaty zarówno w biegu, jak i w strzelaniu uzyskała Natalia Sidorowicz. Tylko w jednym strzelaniu dobierała dwukrotnie, a pozostałe trzy wizyty na strzelnicy były bezbłędne. Polacy ostatecznie na metę dotarli ze stratą ponad 2 minut i 20 sekund do zwycięskiej Francji.