-
02
-
2024

Lisa Vitozzi ze złotym medalem w biegu indywidualnym na Mistrzostwach Świata w Novym Meście. Srebrny medal dla Niemki Janiny Hettich-Walz, a brąz dla Francuzki Julii Simon. Najlepsza z Polek Anna Mąka zajęła 36. miejsce.

Lisa Vitozzi była dzisiaj bezbłędna na strzelnicy. Wobec błędu największej rywalki Julii Simom i w połączeniu z dobrą dyspozycją biegową, wystarczyło to do pewnego zwycięstwa.. Doość niespodziewanie srebro wywalczyła Niemka Janina Hettich-Walz, która także nie pomyliła się w strzelaniu. Do zwyciężczyni na mecie straciła 20,5 sekundy. Po jednym błędzie na strzelnicy, rewelacyjna do tej pory Julia Simon, Julia Simon musiała zadowolić się trzecią lokatą i brązowym medalem. Do Włoszki straciła 29,6 sekundy.

W biegu indywidualnym najlepszą z Polek była Anna Mąka. Po 3 pudłach zajęła 36. miejsce, tracąc do mistrzyni ponad pięć minut. O cztery oczka niżej, uplasowała się Joanna Jakieła, która popełniła o jeden błąd na strzelnicy więcej niż Mąka. Cztery pudła zaliczyła także Natalia Sidorowicz. Wystarczyło to na zajęcie 47. lokaty. Aż sześć błędów popełniła Daria Gembicka, która wylądowała na 83. pozycji.

Start w biegu masowym zapewniły sobie Natalia Sidorowicz i Joanna Jakieła.