MŚJ. Galica i Liszka w dziesiątce biegów indywidualnych juniorów młodszych

-
02
-
2024

Trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w Otepää. W sobotę rozegrano biegi indywidualne juniorów młodszych. Najlepsze wyniki wśród Polaków osiągali Grzegorz Galica i Amelia Liszka, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

Najpierw na trasę wybiegli juniorzy. Najlepszy rezultat wśród biało-czerwonych osiągnął Grzegorz Galica, który zajął wysokie 7. miejsce. Polak na strzelnicy mylił się cztery razy. Dokładnie o 10 lokat niższej uplasował się Jakub Potoniec, który zaliczył o jedno pudło więcej. Na bardziej odległych miejscach uplasowali się 55. Igor Kusztal oraz 81. Dawid Filip. Złoty medal zdobył Francuz Antonin Guy, który popełnił tylko jeden błąd w strzelaniu. Srebrny medal zdobył Norweg Kasper Kalkenberg, a brązowy Pavel Trojer.

Pełne wyniki mężczyzn

W rywalizacji pań 9. miejsce zajęła Amelia Liszka. Polka popełniła dwa błędy na strzelnicy. Dobrze wypadła także Oliwia Arendarczyk, która zaliczyła tylko jeden niecelny strzał i zajęła 14. lokatę. W drugiej dziesiątce, na 18.miejscu znalazła się także Majka Germata, która zaliczyła trzy pudła. Niestety w strzelaniu kompletnie nie poradziła sobie Zuzanna Sadownik, która popełniła aż dziesięć błędów i zajęła 83. pozycję. Mistrzynią świata juniorek młodszych w biegu indywidualnym została Niemka Alma Siegismund. Srebro zdobyła Czezka Ilona Plechacova, a brąz Francuzka Voldiya Galmace Paulin.