Natalia Sidorowicz w “dwudziestce” w biegu masowym

-
02
-
2024

Francuzka Justine Braisaz-Bouchet zwyciężyła w biegu masowym podczas Mistrzostw Świata w biathlonie w Novym Meście. Srebrny medal dla Lisy Vitozzi, a brązowy dla Lou Jeanmonnot. Kolejny dobry występ Polek, które zajęły 16. i 25. lokatę.

Kolejny bieg i kolejna dominacja Francuzek na tych mistrzostwach. Złoty medal wywalczyła Justine Braisaz-Bouchet, która była bezbłędna i zwyciężyła z przewagą ponad 30 sekund.Srebrny i kolejny medal na tych mistrzostwach zdobyła Włoszka Lisa Vitozzi, która także na strzelnicy nie popełniła żadnego błędu. Na najniższym stopniu podium stanęła Lou Jeanmonnot, która po jednej karnej rundzie do zwyciężczyni straciła 56,7 sekundy. Tuż za podium po aż trzech karnych rundach uplasowała się kolejna Francuzka - Julia Simon.

Dobry występ Polek

To z pewnością był też kolejny udany dzień dla reprezentantek Polski. Natalia Sidorowicz popełniła dwa błędy na strzelnicy i zajęła 16. lokatę. Dla Polki jest to kolejne miejsce w czołowej “dwudziestce” na tych mistrzostwach. Joanna Jakieła także zaliczyła dwa pudła, jednak nieco słabsza dzisiaj dyspozycja biegowa sprawiła, że Polka zajęła 25. miejsce.