-
01
-
2018

Simon Fourcade wygrał bieg sprinterski w Osrblie zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. W czołowej czterdziestce znaleźli się Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Łukasz Szczurek.To był dzień braci Fourcade. Martin wygrał w Oberhofie, a jego starszy brat Simon nie miał sobie równych podczas pierwszego dnia zawodów w Osrblie. 33-latek strzelał bezbłędnie i o cztery sekundy pokonał Fredrik Gjesbakka. Trzecie miejsce zajął z kolei Vegard Gjermundshaug, a więc podobnie jak w Pucharze Świata rywalizacja o zwycięstwo ograniczała się pomiędzy Francuzem a Norwegami.Z Polaków najlepiej zaprezentował się ten, który nie miał za sobą całonocnej podróży z Oberhofu. Andrzej Nędza-Kubiniec spudłował dwukrotnie i zajął 38. miejsce. Dwa oczka niżej uplasował się Łukasz Szczurek, który co prawda miał tylko jedno pudło, ale pobiegł nieco słabiej od swojego klubowego kolegi z BKS WP Kościelisko.W piątej dziesiątce sklasyfikowany został Mateusz Janik. Jedna karna runda i nienajlepszy bieg spowodowały, że zajął 49. miejsce. Najniżej uplasował się Grzegorz Guzik, który zawalił strzelanie w postawie stojąc. Spudłował aż czterokrotnie, co dało mu ostatecznie tylko 69. pozycję.