-
12
-
2022

Mats Oeverby z Norwegii zwyciężył w biegu pościgowym w Ridnaun zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Zwycięzca sprintu i lider cyklu Endre Stroemsheim tym razem był dopiero siódmy. Andrzej Nędza-Kubiniec ukończył zawody na 25. pozycji.

Był to szósty bieg Pucharu IBU w sezonie i podobnie jak w poprzednich pięciu na najwyższym stopniu podium stanął Norweg. Cztery zwycięstwa skompletował do tej pory Endre Stroemsheim, raz triumfował Martin Uldal, dzisiaj do tego grona dołączył również Mats Oeverby. 22-latek startował jako czwarty, ale spudłował tylko raz i odrobił większość strat. O zwycięstwo walczył do ostatnich metrów z Oscarem Lombardot z Francji oraz swoim rodakiem Aleksandrem Andersenem. Ostatecznie wyprzedził tę dwójkę o 2,7 sekundy.

Norwegowie w komplecie zameldowali się w czołowej dziesiątce - Martin Nevland był czwarty, Martin Uldal szósty, Endre Stroemsheim siódmy, a Erlend Bjoentegaard dziewiąty.

Swojej lokaty po sprincie nie poprawił Andrzej Nędza-Kubiniec. Polak pudłował po razie podczas pierwszego, trzeciego i czwartego strzelania. Do mety dotarł ze stratą nieco ponad trzech minut na 25. miejscu. Awans zaliczył za to Wojciech Skorusa, który również biegał trzy karne rundy i przesunął się na 51. pozycję.