Nieudany start juniorów w biegu indywidualnym

-
02
-
2018

Said Karimulla Khalili z Rosji zdobył złoty medal w biegu indywidualnym podczas Mistrzostwa Europy Juniorów w Pokljuce. Polscy biathloniści zajęli odległe pozycje.Said Karimulla Khalili bardzo dobrze zaprezentował się na trasie biegowej, a na strzelnicy pomylił się raz podczas trzeciego strzelania. Drugi na mecie zameldował się inny Rosjanin - Wasilij Tomszyn, który przy jednym pudle do zwycięzcy stracił ponad minutę. Skład podium uzupełnił Witeslaw Hornig. Czeski biathlonista był bezbłędny na strzelnicy, ale gorzej spisał się w biegu. Do pierwszego miejsca stracił ponad minutę i czterdzieści sekund.Jak wypadli Polacy? Najlepszy był Wojciech Skorusa, który z sześcioma pudłami na strzelnicy zajął 56. miejsce. Siedem niecelnych strzałów zaliczył Marcin Szwajnos i został sklasyfikowany na 63. miejscu. Przemysław Pancerz miał osiem pudeł i był 80., zaś Wojciech Janik z 10 minutami kary dobiegł na 93. pozycji.